Головна Право Правоохоронці Волині продовжують проводити рейди у місцях масового відпочинку громадян

Правоохоронці Волині продовжують проводити рейди у місцях масового відпочинку громадян

2066

Такі заходи проводяться у рамках загальнодержавної поліцейської операції «Безпечне літо-2019». Їх мета – забезпечення безпеки дітей, профілактика дитячої бездоглядності та попередження нещасних випадків на воді. Операція триватиме до 31 серпня.

Під час зустрічі із відпочивальниками правоохоронці нагадують правила безпечної поведінки на воді, закликають не купатись у незнайомих і необладнаних відповідним чином місцях та не розпалювати вогонь у лісопаркових зонах.

Особлива увага приділяється батькам із дітьми, котрі відпочивали біля водойм. Їм розповідають про основні правила безпеки під час перебування на водоймах, реагування при виявленні людини, яка тоне, наголошують про недопущення самовільного купання.

З метою безпечного відпочинку дітей на водоймах та недопущення травмувань чи нещасних випадків, правоохоронці звертають увагу батьків на основні правила безпечного відпочинку дітей:

– під час відпочинку біля водойм діти мають перебувати під постійним і пильним контролем батьків, дорослих і, за наявності, рятувальних служб;

– для купання дітей використовувати  найбільш безпечні місця;

– перед початком купання дітей дорослі мають ретельно обстежити дно водойми;

– не залишати дитину без догляду, на сонці, в автомобілі. Нагадати дітям контактні телефони батьків, поліції, рятувальної служби та швидкої медичної допомоги. Підтриму постійний зв’язок з дитиною;

– виконуйте елементарні правила поведінки на воді та вимагайте цього від дітей.

Поліція вкотре застерігає батьків та наголошує,  у жодному разі не залишати дітей  без нагляду біля водойм та не дозволяти йти до води самим. Навіть під наглядом дорослих, вони повинні бути екіпіровані надувними нарукавниками і кругом. Діти не завжди можуть правильно оцінити рівень небезпеки, відтак потрапляють у водяну пастку. Зазвичай непоправне стається саме тому, що поруч не має людини, яка б могла вчасно прийти на допомогу. Роз’яснюйте  дітям, що річка, озеро чи ставок – не місце для пустощів.

Дотримання елементарних правил безпеки на водоймах врятує життя вам та вашій дитині!

Сектор комунікації поліції Волинської області