Головна Право В Ковелі вулицю реконструювали за 9 мільйонів гривень – прокурори наполягають на...

В Ковелі вулицю реконструювали за 9 мільйонів гривень – прокурори наполягають на визнанні недійсним укладеного договору

1553

Прокурори наполягають на визнанні недійсним укладеного із порушеннями Закону договору про проведення за бюджетні кошти в сумі 9 млн грн робіт із реконструкції вулиці в Ковелі

Ковельська місцева прокуратура звернулася до Господарського суду області з позовом, аби визнати недійсними результати переговорної процедури та договір про проведення робіт із реконструкції вулиці, укладений із порушенням вимог Закону України “Про публічні закупівлі”.

Опрацьовуючи інформацію системи публічних закупівель «PROZORRO», прокурори з’ясували, що один із розпорядників бюджетних коштів Ковельської міської ради ухвалив рішення про укладення договору на проведення робіт із реконструкції вулиці на суму понад 9 млн грн із місцевим суб’єктом господарювання, застосувавши переговорну процедуру, яка не могла бути застосована, відтак не провів відкриті торги, як зобов’язує Закон.

Встановлено, що  загальна вартість додаткових робіт за договором склала понад 99% (відповідно до Закону могла складати до 50%) від суми первинного договору, а сам первинний договір, про який зазначав замовник, розірвано.

Отже, розпорядник бюджетних коштів за наявності підстав для проведення відкритих торгів, де тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи, неправомірно застосував переговорну процедуру закупівлі.

Таким чином було порушено основні принципи здійснення закупівель, визначені у Законі – принципи максимальної економії та ефективності, добросовісної конкуренції та недискримінації учасників – й обмежено права інших потенційних учасників закупівлі.

Відтак, у суді прокурори наполягатимуть на визнанні недійсними результатів переговорної процедури та договору про проведення робіт, укладеного із порушенням вимог Закону.

Пресслужба прокуратури області