Головна Право У Луцьку виявлено 17 випадків порушення вимог чинного законодавства щодо оформлення найманих...

У Луцьку виявлено 17 випадків порушення вимог чинного законодавства щодо оформлення найманих працівників

700

З метою захисту трудових прав громадян та наповнення бюджету міської територіальної громади, представники робочої групи з питань легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати найманих працівників як органу, що постійно діє, черговий раз здійснив інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі та надання послуг на території 55-го району міста Луцьк.

Завдання, права, склад та організація роботи робочої групи затверджені відповідним розпорядженням міського голови. Зокрема, здійснення обстежень щодо порядку оформлення трудових відносин відповідно до вимог чинного законодавства про працю безпосередньо за фактичним місцем здійснення господарської діяльності є одним з основних завдань робочої групи. Крім того, за результатами таких обстежень у випадку виявлення ознак порушення законодавства про працю в частині порядку оформлення трудових відносин, робоча група має право вносити пропозиції про звернення до територіального органу Державної служби України з питань праці у Волинській області про порушення суб’єктом господарювання законодавства про працю.

Охопивши обстеженнями понад тридцять суб’єктів господарювання 55-го мікрорайону міста виявлено сімнадцять випадків наявності ознак порушення вимог чинного законодавства щодо оформлення найманих працівників у дев’ятьох підприємців, крім того, серед них виявлено двох підприємців без реєстрації підприємницької діяльності. Спеціалісти відділу з питань праці міської ради, як організаційний орган діяльності робочої групи, здійснили інформаційне роз’яснення щодо порядку оформлення трудових відносин та буде вжито в межах компетенцій передбачених положенням про робочу групу, всіх заходів для відновлення трудових прав найманих працівників.

 

 

Відділ з питань праці