Головна Право Волинян судитимуть за надання неправомірної вигоди поліцейським

Волинян судитимуть за надання неправомірної вигоди поліцейським

1448

Маневицька місцева прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про надання 31-річним волинянином неправомірної вигоди працівникам поліції.

Уночі 30 січня 2020 неподалік Маневич правоохоронці зупинили авто, за кермом якого він перебував,  за порушення Правил дорожнього руху. З’ясувалося, що водій нетверезий.

Аби не бути притягнутим до відповідальності за це, чоловік запропонував поліцейським 1949 грн неправомірної вигоди.

За 500 грн хотів залагодити таку ж ситуацію з правоохоронцями й 58-річний волинянин, який 25 травня 2020 року у селищі Луків керував автівкою у стані алкогольного сп’яніння та був зупинений працівниками поліції.

Обвинувальний акт щодо нього скерований до суду Турійським відділом Володимир-Волинської місцевої прокуратури.

За процесуального керівництва прокурорів Іваничівського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури 35-річному волинянину повідомлено про підозру  у пропозиції й наданні 19 липня 2020 року 200 грн неправомірної вигоди поліцейським за не притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху.

Усі водії згодом відповідатимуть перед судом за вчинення цих злочинів.

Прокуратура області застерігає – мінімальним покаранням за пропозицію й надання неправомірної вигоди службовій особі, згідно із санкцією ч.1 ст. 369 КК України, є штраф від 17 000 до 68 000 грн.

Максимальне ж покарання за вчинення такого злочину – чотири роки позбавлення волі.

При цьому кримінальна відповідальність за надання неправомірної вигоди настає незалежно від її суми.

Кожен, хто намагається у такий спосіб залагодити якісь питання із посадовцями, чинить кримінальне правопорушення і відповідатиме перед законом.

Пресслужба прокуратури області