Головна Право Мешканців Маневицького району судитимуть за незаконні порубки лісу

Мешканців Маневицького району судитимуть за незаконні порубки лісу

1869

Маневицька місцева прокуратура затвердила і скерувала до суду обвинувальні акти у кримінальних провадженнях щодо волинян, які незаконно рубали ліс.

Удень 07 листопада 2019 року 18-річний мешканець села Чорниж Маневицького району без будь-яких дозвільних документів зрубав 5 сосон на території державного підприємства «Колківське лісове господарство», завдавши лісгоспу збитків на суму понад 35 тис. грн. Чоловіка викрили працівники лісової охорони, коли він віз колоди підводою до однієї з місцевих пилорам. Тепер його судитимуть за незаконну порубку лісу.

Надвечір 14 листопада минулого року 38-річний мешканець села Піщане Камінь-Каширського району, втягнувши в злочинну діяльність 16-річного підлітка, разом із ним незаконно зрубав на території Державного підприємства «Камінь-Каширське лісове господарство» три сосни, завдавши лісгоспу збитків на суму понад 23 тис. грн.

Обох їх обвинувачують у  вчиненій за попередньої змовою групою осіб незаконній порубці лісу, що заподіяла істотну шкоду, а старшого – ще і у втягненні неповнолітнього у злочинну діяльність. Невдовзі вони теж постануть перед судом.

Зауважимо, санкцією ст. 246 КК України за незаконну порубку лісу, що заподіяло істотну шкоду, передбачене покарання до 3 років позбавлення волі, а за вчинення такого ж злочину за попередньою змовою групою осіб – до п’яти років позбавлення волі.

За втягнення неповнолітнього в злочину діяльність санкцією ч. 1 ст. 304 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Пресслужба прокуратури області