Головна Право За понад два тижні поліцейські Волині оформили пів тисячі адмінматеріалів за порушення...

За понад два тижні поліцейські Волині оформили пів тисячі адмінматеріалів за порушення правил карантину: ця робота триває надалі

881

З часу введення на Волині жовтого рівня епідемічної небезпеки (з 23 вересня) правоохоронці винесли 496 матеріалів за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Насамперед, поліцейські ставлять акцент на превентивній роботі – постійно проводять роз’яснювальну роботу як з керівниками суб’єктів господарювання, так і з громадянами, закликають неухильно дотримуватись вимог обмежувальних протиепідемічних заходів. Зокрема, наголошується на дотриманні маскового режиму та соціальної дистанції.

На злісних правопорушників, тобто тих, що не виконують законних вимог поліцейських, – оформляють адміністративні матеріали.

Адмінпротоколи за недотримання карантинних обмежень складають на суб’єктів господарювання та окремих громадян: ці матеріали, для прийняття рішень, передано до суду. Зазначимо, що за порушення карантинних правил передбачена відповідальність у вигляді штрафу. Для громадян – від 17 до 34 тисяч гривень, для посадових осіб – від 34 до 170 тисяч гривень.

За відсутність захисної маски у громадському місці правоохоронці виносять постанови за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП. Зауважимо, що перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, тягне за собою накладення від 170 до 255 гривень штрафу.

Закликаємо волинян з розумінням поставитись до обмежувальних заходів, не нехтувати заборонами, адже вони необхідні для припинення розповсюдження небезпечного вірусу.

Сектор комунікації поліції Волинської області

Джерело