Головна Право Один із засновників кредитної спілки “Золоті терези” не зможе виїжджати за межі...

Один із засновників кредитної спілки “Золоті терези” не зможе виїжджати за межі України

1618

За втручання прокуратури області один із засновників кредитної спілки “Золоті терези” не зможе виїжджати за межі України до виконання зобов’язань перед вкладницею

За втручання прокуратури області Волинський апеляційний суд відмовив одному із засновників горезвісної кредитної спілки “Золоті терези” в задоволенні його апеляційної скарги, залишивши в силі рішення суду першої інстанції про заборону йому виїжджати за межі України.

Наприкінці листопада 2019 року прокуратура області здійснила вступ у справу за апеляційною скаргою чоловіка на ухвалу Луцького міськрайонного суду, якою його обмежено у виїзді з країни до виконання зобов’язань – повернення вкладниці “Золотих терезів” 16 663 доларів США.

З червня 2015 року боржник ухилявся від виконання постановленого за позовом прокуратури судового рішення про стягнення цих коштів і навіть перебував у розшуку у зв’язку з цим.

Невиконання судового рішення пояснював відсутністю будь-якого майна, роботи та засобів до існування. При цьому у жовтні 2018 року він заснував юридичну особу зі статутним фондом у понад 1 млн грн. та був її директором.

Попри наявність грошових коштів боржник почав сплачувати вкладниці 300-600 грн щомісяця лиш примусово – після втручання державних виконавців, які встановили факт заснування ним фірми та скерували на підприємство постанову про звернення стягнення на його заробітну плату.

За фактом умисного ухилення боржником від виконання рішення суду прокуратура області зареєструвала кримінальне провадження.

Зважаючи на те, що боржник періодично виїжджає за межі України й може не повернутися з-за кордону, державний виконавець звернуся до суду з поданням про тимчасове обмеження його у праві виїзду.

Суд першої інстанції заборонив чоловікові виїзд з країни, проте він оскаржив це рішення.

Волинський апеляційний суд, дослухавшись до доводів прокурорів, залишив апеляцію без задоволення, а рішення суду першої інстанції – в силі, відтак виконувати рішення суду про повернення боргу таки доведеться.

Прокуратура Волинської області