Луцький центральний пункт допомоги з перших днів війни збирає та розподіляє гуманітарку для військових, територіальної оборони, переселенців та жителів територій, що постраждали від російської збройної агресії. За сто днів діяльності Центру його працівники та волонтери відвантажили майже 500 тонн різного товару. Крам роз’їхався багатьма областями України: Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Миколаївська, Донецька, Черкаська. А з кінця квітня багато допомоги доставлено загонам ДСНС, які працюють у зруйнованих містах і селах.
Та все ж, перевага надається армійцям. Так, днями секретар міської ради Юрій Безпятко та член виконавчого комітету Сергій Балицький доставили для військових 54-ї ОМБР позашляховик JEEP Cherokee, який було придбано за кошти благодійників. Автомобіль стане у пригоді для наших воїнів під час виконання завдань із захисту територіальної цілісності України. Перед від’їздом його завантажили необхідними речами, які просили захисники: турнікети — 10 шт; засоби гігієни — 2 ящики; вологі серветки — 8 ящиків; сухі серветки — 3 ящики; м’ясні консерви – 3 ящики; рибні консерви — 1 ящик; галети — 6 ящиків; джем — 1 ящик; солодощі — 3 ящики; вода — 5 упаковок; рис — 20 коробок; гарнір — 2 ящики; сухофрукти — 1 ящик; мівіна — 6 ящиків; туалетний папір.
Однак, аби щось відправити, треба щось отримати. За 100 днів роботи на адресу луцьких волонтерів прибуло майже 600 тонн вантажів. За весь період допомога надходила з Польщі, Німеччини, Литви, Латвії, Франції, Румунії, Швейцарії, Нідерландів, Норвегії, Англії, Австрії. Минулої п’ятниці, 3 червня, 5 тонн гуманітарного вантажу з Норвегії драмтеатр отримав вдруге. Це засоби особистої гігієни, продукти харчування, білизна, медикаменти. Усе було зібрано силами посольства України.
Цікаво, що міська влада контролює кожен вантаж. А міський голова Ігор Поліщук особисто долучається до формування передач на передову. Вже не секрет також, що 80% волонтерів з драмтеатру — це працівники міської ради. Разом з ними пліч-о-пліч працюють пересічні лучани, вимушені переселенці. Є такі, які приходять у вільний від роботи час, а є такі, що перебувають тут від ранку і до вечора. Один з таких помічників — 60-річний харків’янин Артур Ложніков. Книговидавець, що став волонтером. Напередодні російського вторгнення чоловік приїхав до Луцька у відрядження, де й залишився. Не зважаючи на поважний вік, не сидить склавши руки, а за день переміщає сотні кілограмів вантажу.
Інформацію про свою діяльність Луцький центральний пункт допомоги розміщує на офіційній сторінці у Фейсбук. Також тут публікуються запити і потреби. Загалом, 100 днів роботи Центру, кажуть волонтери, не святкова дата. Це 100 днів спротиву, боротьби та внеску у перемогу.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)