Нещодавно відбулося перейменування одного зі структурних підрозділів облдержадміністрації. Мова йде про департамент соціального захисту населення ОДА. Відтепер він має нову назву – департамент соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації. Детально про зміни розповіла начальниця цього структурного підрозділу – Оксана Гобод.
За її словами, основою діяльності попереднього департаменту була соціальна складова, а саме: надання соціальних гарантій та соціальної допомоги, реалізація державних програм підтримки ветеранів та членів їх сімей тощо. Однак реалії сьогодення вимагають змінити підходи в наданні допомоги військовим та розширити відповідний перелік послуг, що є складовою частиною нової ветеранської політики.
«Наразі, при формуванні нової ветеранської політики, виникла потреба у зміні структури департаменту. Тому ми зробили окремий відділ, який буде займатися суто ветеранською політикою і соціальними гарантіями для них. Його основна функція – координуюча між всіма іншими структурними підрозділами обласної військової адміністрації. Насамперед – з управлінням освіти та науки, управлінням охорони здоров’я, департаментом культури, молоді та спорту та іншими, що будуть дотичні до надання допомоги ветеранам та членам їх сімей», – зазначила Оксана Гобод.
Окрім того, департамент соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації активно співпрацюватиме з територіальними громадами. Зокрема, із центрами надання адміністративних послуг.
«Саме вони є тими першими «точками входу» для ветеранів та членів їх сімей, – наголосила Оксана Гобод. – Вони будуть приймати пакети відповідних документів та перенаправляти їх, для визначення потреб ветерана чи їхніх сімей, призначення відповідних статусів тощо».
Довідково: За оцінкою Уряду, кількість громадян, які матимуть статус ветерана та членів їхніх родин, після завершення російсько-української війни може становити приблизно 5 млн осіб. Переважна більшість цих людей – це молодь працездатного віку.
Аби захисники і захисниці могли гідно інтегруватися в соціальне життя після повернення з війни, Уряд напрацював п’ять ключових елементів, що отримала назву нова ветеранська політика. Вона передбачає: створення інфраструктури, економічну активність ветерана, успішну реабілітацію, доступне житло, а також ушанування подвигу військових.