Головна Політика Депутати Луцька звернулися до Президента України та Верховної Ради

Депутати Луцька звернулися до Президента України та Верховної Ради

1217

Під час сьогоднішнього пленарного засідання депутати підтримали звернення до Президента України щодо повернення (накладання вето) до Верховної Ради України з пропозиціями проєкту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності” (№5655 від 11.06.2021)

 
 

Міський голова Ігор Поліщук зауважив: “Хоч текст звернення є доволі загальним, однак, якщо в первинному тексті документа були якісь суперечності, то необхідно на ці питання дати відповідь суспільству. Нічого страшного, якщо він буде прийнятий і через місяць, можливо, з тими правками, які будуть внесені громадськими організаціями та експертами”.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Луцької міської ради до Президента України щодо повернення (накладання вето) до Верховної Ради України з пропозиціями проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021)

 

Реформа децентралізації, розпочата у 2014 році, є одним із найбільших здобутків України. Отримання громадами повноважень щодо гідного облаштування місцевого життя і відповідних бюджетних ресурсів не лише покращили якість місцевого середовища, а багато в чому посилили успішність опору громад російським загарбникам.

Децентралізація наблизила Україну до Європи, де сила громади також є однією з основ демократії та ефективного управління. Усе, що підриває цю силу, – однозначно шкідливе і має бути відкинуте. Прикладом такого шкідливого чинника є ухвалений 13 грудня 2022 року Верховною Радою України, за активної участі депутатів від забороненої партії опзж, проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021).

Ухваленим документом передбачається, фактично, позбавити місцеве самоврядування можливості результативно домагатися від забудовника дотримування містобудівної документації. Водночас і держава фактично знімає з себе відповідальність за законність при наданні права на будівництво. Перевірки законності перекладаються для проведення в «ручному режимі» на експертні організації, що обирає сам забудовник.

При цьому суттєво зменшуються і права громадськості на контроль за будівництвом. Позбавлення місцевого самоврядування частини його прав є, по суті, порушенням принципів Європейської хартії місцевого самоврядування і намаганням побудувати в інтересах приватного бізнесу систему, що суперечить загальноприйнятим демократичним нормам.

Відповідна оцінка відображена у зверненнях представників місцевого самоврядування, експертної спільноти, громадськості. Прикметно, що петиція, якою громадськість просить Президента України застосувати до цього проєкту закону право вето, набрала необхідні 25 000 підписів за лічені години.

Рух «ЧЕСНО», «Центр протидії корупції», «De jure» та низка інших громадських організацій та засобів масової інформації, а також Асоціація міст України вийшли з заявою, де наголосили на тому, що цей законопроєкт треба відтермінувати, адже пропозиції від різних організацій, що були подані на розгляд профільного парламентського комітету, не розглядали і не обговорювались.

У зв’язку із наведеним, Луцька міська рада закликає Президента України, відповідно до статті 106 Конституції України, застосувати до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021) право вето із наступним поверненням цього проєкту на повторний розгляд Верховної Ради України.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)