Головна Політика Депутати міської ради звернулися до “Волиньобленерго”, щоб надали чіткі графіки відключень та...

Депутати міської ради звернулися до “Волиньобленерго”, щоб надали чіткі графіки відключень та неухильно дотримувались їх

722

Під час позачергової 38-ї сесії міської ради депутати звернулися до ПрАТ «Волиньобленерго» щодо дотримання принципів соціальної справедливості при складанні графіків віялових відключень електроенергії на території Луцької міської територіальної громади.

Депутатка міської ради Юлія Дацюк наголосила, що протягом останнього періоду побільшало скарг від жителів міської громади та представників бізнесу щодо недотримання планових відключень електроенергії. “Люди не можуть спланувати робочий день, тому змушені звертатися до “Волиньоблернерго”, щоб розробили чіткі графіки та неухильно дотримувались їх”, – наголосила вона.

Депутати підтримали запропонований проєкт рішення.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Луцької міської ради до ПрАТ «Волиньобленерго» щодо

дотримання принципів соціальної справедливості при побудові

графіків віялових відключень електроенергії на території

Луцької міської територіальної громади

Внаслідок масованих ракетних атак російської федерації і пошкодження об’єктів критичної інфраструктури тривають планові та аварійні відключення електроенергії.

Щодня ПрАТ «Волиньобленерго» оприлюднює графіки планових погодинних відключень електроенергії у населених пунктах Луцької міської територіальної громади, на які орієнтуються їх жителі та суб’єкти господарювання.

Місцеві жителі та суб’єкти господарювання вже тривалий час гідно переживають усі випробування війни, підлаштовуючись під складні реалії сьогодення, а саме: встановлюють альтернативні джерела живлення, раціонально використовують електроенергію, переводять максимальне споживання енергоресурсів на нічний час, вживають інших заходів, що мають на меті зменшення навантаження на енергосистему міста та країни в цілому. Завдяки цьому, в місті продовжують працювати критично важливі підприємства, лікувальні та освітні заклади, суб’єкти дрібного та середнього підприємництва, центри надання гуманітарних послуг населенню тощо.

Проте, останніми днями, значно зросла кількість аргументованих та обґрунтованих скарг, які надходять на адресу Луцької міської ради від населення та бізнесу громади, щодо несправедливості у черговості, кількості та тривалості відключень електроенергії.

Варто зауважити, що чітка логістика та неухильне дотримання графіків відключень електроенергії дасть змогу бізнесу та населенню якісно планувати свою діяльність в особливих умовах, зменшить втрати від виробничих збоїв, збалансує споживання енергоресурсів, стабілізує роботу суб’єктів господарювання, зменшить соціальну напругу. Окрім технологічних вимог, при розробці графіків віялових відключень електроживлення, потрібно акцентувати увагу на дотриманні соціальної справедливості та рівності усіх споживачів.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Луцької міської ради, звертаємось до Вас з вимогою:

1. Переглянути графіки віялових відключень електроенергії та забезпечити справедливу і рівномірну черговість розподілу доступних потужностей між споживачами;

2. Чітко дотримуватися анонсованих графіків відключень електроенергії;

3. У разі аварійних відключень негайно повідомляти населення та суб’єктів підприємництва щодо прогнозованих термінів ліквідації аварії.

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)