Головна Політика Директор Володимир-Волинського УВКГ Сергій Луцюк розповів про причини підвищення тарифів

Директор Володимир-Волинського УВКГ Сергій Луцюк розповів про причини підвищення тарифів

1194

31 серпня Володимир-Волинське УВКГ повідомило про намір здійснити коригування тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у місті. Про тарифи та вирішення проблем підприємства розповів директор Володимир-Волинського УВКГ Сергій Луцюк.

Сергій Іванович зазначив, що ціна на електроенергію в Україні для водоканальних підприємств є однією з найвищих у Європі.

Так, скажімо, спектр у структурі собівартості ремонтних матеріалів займає 1,8%, газу – 62%, металу – 90%, електроенергії – 20%, палива – 3%, заробітної плати – 55,2%, відрахувань – 11,8%. Збільшення витрат на оплату праці зросли на 25,5% за рахунок росту прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 грудня 2021 у розмірі 2481 грн, що передбачено у державному бюджеті на 2021 рік, а також змін положень галузевої угоди з урахуванням діючих змін до неї, колективного договору.

Якщо водоканал не враховуватиме ці зміни, то не зможе забезпечити повноцінну роботу підприємства. Це стосується не лише УВКГ, а й інших комунальних установ по Україні, які теж змушені переглядати тарифи з метою їх приведення до економічно обґрунтованого рівня.

Підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для соціально незахищених верств населення буде компенсоване державою через монетизацію пільг і субсидій.

Детальніше у відео:

Джерело