Головна Політика В управлінні інформаційної політики пояснили, як можна змінити адресу голосування в місцевих...

В управлінні інформаційної політики пояснили, як можна змінити адресу голосування в місцевих виборів

1539

Як можна змінити адресу голосування до місцевих виборів

Від 5 вересня в Україні офіційно стартував виборчий процес на місцевих виборах, які заплановані на 25 жовтня 2020 року. Впродовж 50 днів відбуватиметься поетапна підготовка, проведення голосування та підбиття підсумків виборів. Для того, щоб взяти участь у голосуванні виборцям, які не проживають за місцем реєстрації, можна змінити виборчу адресу.

У разі необхідності, щоб проголосувати уже цієї осені, нову адресу потрібно обрати до 10 вересня включно. Змінити її можна у відділі Державного реєстру виборців (ДРВ) за місцем фактичного проживання або оформити онлайн. Така процедура є постійною, а це означає, що її не потрібно змінювати перед кожними наступними виборами.

Документи які знадобляться для зміни виборчої адреси:

  • Паспорт громадянина України або посвідчення громадянина України;
  • Заява про зміну виборчої адреси. Бланк заяви можна завантажити з додатка до постанови ЦВК №88 та заповнити вдома або взяти у відділі Державного реєстру виборців.

З 24 липня жодних документів, що підтверджують місце фактичного проживання виборця, додавати до заяви не потрібно.

Щоб змінити адресу голосування онлайн, потрібно мати кваліфікований електронний підпис (КЕП). У разі відсутності такого підпису, його можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК): Приватбанку, УкрСиббанку, Ощадбанку, Державної фіскальної служби та інших. З повним переліком АЦСК можна ознайомитися на сайті – https://czo.gov.ua/ca-registry .

Нагадаємо, що розгляд заяви на зміну виборчої адреси триває до 15 днів з моменту її отримання. У відповідь на заяву відділ ведення ДРВ має повідомити, що виборча адреса була змінена.

Управління інформаційної політики та цифрової  трансформації Волинської облдержадміністрації