21 січня 2025 року, начальник обласної військової адміністрації Іван Рудницький здійснив робочу поїздку у Ковельський район. Зокрема, відвідав місцеві індустріальні парки – «Ковель. Порто», «Люблинець» та «Волинь» та поспілкувався з їх керівниками.
Слід зазначити, що індустріальний парк – це територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на довкілля.
Вони відіграють важливу роль у розвитку економіки держави, адже створюють сприятливі умови для промислового виробництва, підприємництва та залучення інвестицій. Окрім того, є гарним майданчиком для релокації підприємств. Загалом на Волині вже працюють три індустріальних парки: у Ковелі, Володимирі та Нововолинську.
Отож, на території Ковельської громади функціонує індустріальний парк «Ковель Порто». Його загальна площа становить 11,6 га. Минулоріч за програмою «Державне стимулювання створення індустріальних парків» отримав майже 70 млн грн на виконання робіт з примикання та реконструкцію залізничної під’їзної колії. Відтак, керівництво промислового об’єкта звернулися з проханням посприяти у пошуку резидентів.
Також очільник області відвідав новостворений індустріальний парк «Люблинець». Наразі чекають документи з Міністерства економіки України про включення його до Реєстру. Опісля проведуть конкурс на керуючу компанію. Загалом це земельна ділянка площею 50 га, де планують виробництво харчових продуктів, переробку та консервування фруктів та овочів, виробництво олії, тваринних жирів тощо. Серед проблем, які озвучили Івану Рудницькому – допомога з електрифікацією.
Що ж стосується індустріального парку «Волинь», то він розташований на території Вишнівської та Любомльської громад і включає в себе кілька земельних ділянок. Ініціатором його створення та розбудови є компанія «Інтерколесо». Наразі вони також подали документи та очікують реєстрації від Міністерства економіки України. Загалом у планах створити місце, де будуть залізничні колії українського та європейського стандарту, логістичні профільні термінали під нафтопродукти, під зернові з можливістю перевантаження, холодильні продуктові термінали, олійний термінал та загальний логістичний комплекс з усіма сервісними службами.
«Усі три об’єкти мають хороше географічне розташування, що логістично вигідно для інвесторів та підприємств. Впевнений, вони сприятимуть розвитку економіки, створенню робочих місць та наповненню місцевих бюджетів, – зауважив Іван Рудницький. – Тож працюємо над тим, аби створити таких майданчиків в нашій області якомога більше».