Головна Політика Як сільських голів Волині вчили шукати додаткові інвестиції для потреб громади

Як сільських голів Волині вчили шукати додаткові інвестиції для потреб громади

2809

Понад 130 учасників взяли участь у семінарі-нараді «Залучення додаткових інвестицій для розвитку територіальних громад Ковельського, Ратнівського, Старовижівського та Шацького районів», який відбувся в селі Світязь на Волині.

Спершу захід, організований народним депутатом України Степаном Івахівим, планували провести лише для сільських голів 21 виборчого округу. Та зважаючи на те, що тема актуальна, участь у семінарі зголосились взяти сільські голови з інших районів Волині. Тож семінар набув загальнообласного значення.

На думку народного депутата, який активно займається розвитком населених пунктів округу, залучати додаткові інвестиції на сьогодні реально й можливо з міжнародних фондів та організацій. Але часто представники громад – сільські голови, навіть маючи гарну ініціативу, не уявляють, як правильно оформити папери, зробити описову частину проекту тощо. «Сьогодні мусимо розуміти, що інформація ззовні, знання, які приходять, принесуть усім нам ту чи іншу допомогу. Хотілося б, щоб ми працювали єдиною командою», – наголосив у своєму зверненні до учасників семінару Степан Івахів.

Тож на організованому нардепом заході сільські голови також  мали змогу брати приклад із громад уже успішних. Сьогодні така спільнота ефективно працює в Ратнівському районі. Це Забродівська сільська територіальна громада, яку з травня 1990 року очолює сільський голова Калачук Микола Михайлович. Результат його роботи:  лише протягом останніх п‘яти років Забродівською сільрадою залучено та освоєно інвестицій на суму 8 млн. 693 тис. грн.

Так, запросила присутніх брати участь у Всеукраїнському конкурсі проектів і програм 2014 року Ольга Юрченко, начальник відділу секретаріату дирекції Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні. За попередній період Волинська область у цифрах Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування представлена так: учасниками стали 243 проекти, визначено переможцями – 67 проектів, загальний розмір державного гранту становить 15,5 млн. грн.

«Цей семінар – ще один беззаперечний доказ того, як працює наш народний депутат Степан Івахів, – поділився враженнями Василь Тусь, сільський голова села Кримне Старовижівського району. – Крім законів для покращення життя селян Полісся, він знаходить час і можливості працювати з територіями через благодійний фонд, він постійно є в окрузі, він звітує про зроблене. А тепер ось ще й дає можливість вчитись, якими іще шляхами залучити кошти в село. Це правда, що такого досі в нас не було. Визнають унікальність Степана Івахіва як народного обранця й гості семінару з інших районів Волині. Кілька разів підходили різні люди, кажуть із захопленням: «От нам би таку рушійну енергію!»

Олексій ДЕНИСЕНКО.