Головна Політика Луцьк і Вюрцбург задекларували усні домовленості щодо подальшої співпраці

Луцьк і Вюрцбург задекларували усні домовленості щодо подальшої співпраці

752

Сьогодні, 25 лютого, заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк зустрілася з німецькою делегацією на чолі з мером міста Вюрцбург Крістіаном Шухардтом.

Разом з ним до міської ради завітали волонтери, журналісти та представники муніципального маркетингу (Stadt Wuerzburg, Germany).

Сторони обговорили непросту ситуацію в Україні у світлі повномасштабного військового вторгнення нашого північного сусіда. Так стало відомо, що громада Вюрцбурга одна з перших серед числа німецьких міст протягнула руку помочі Україні. Чи не щодня формувалися партії гуманітарних вантажів — серед яких були продукти харчування, ліки, одяг, засоби гігієни — та направлялися до Луцька.

 
 
 
 
 

Вже тут, маючи списки потреб, місцеві волонтери розвозили допомогу у регіони, які зазнали окупації й бомбардувань. Цікаво, що разом з Вюрцбургом свою солідарність з Україною продемонструвало ще одне німецьке місто — Швайфурт. Разом товарами вони допомогли на сотні тисяч євро. Про це свідчать реєстри. Вони обліковані, прозорі і підзвітні. Крім того, лише Вюрцбург прихистив на своїй території понад 2 тисячі наших співгромадян. Муніципалітет допоміг людям садочками, соцвиплатами, житлом.

Була від німецьких партнерів й посильна фінансова допомога. Торік у серпні на рахунок КП “Луцькводоканал” надійшло 100 000 євро від міста Вюрцбург, як благодійний внесок для покращення гуманітарної ситуації у Луцькій міській територіальній громаді в час війни. За погодженням, ця допомога була скерована на оплату послуг щодо організації гарячого харчування для внутрішньо переміщених осіб, що втікаючи від російського терору, опинилися у Луцьку.

 
 
 

Засвідчуючи свою подальшу підтримку нашій громаді, німецька делегація обговорила потенційні напрямки співробітництва між Луцьком і Вюрцбургом. Вони стосуватимуться як економічної сфери, так і туристичної, соціальної, комунальної. Однак станеться це, швидше за все, уже після української перемоги. Тоді ж запрацює і ініційована Крістіаном Шухардтом регіональна платформа, покликана посилити допомогу Україні західним світом.

На завершення зустрічі Ірина Чебелюк подякувала гостям за приїзд до Луцька. Висловила захоплення їхньою сміливістю, адже візит делегації припав саме на роковини повномасштабного російського вторгнення. А ще — заступник Луцького міського голови передала вітання німецьким партерам від Ігоря Поліщука, котрий висловив побажання на подальшу співпрацю.

 
 
 
 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 724727)