З’явився додатковий канал інформації про забруднення повітря через автомобільні викиди, спалювання пального та значні пожежі для всіх охочих володіти такою інформацією.
ЛУН Місто AIR – громадська мережа аналізу якості повітря, створена командами ЛУН Місто та КНУ Шевченка, факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем. Місія організації досліджувати комфорт і якість життя в українських містах та сприяти їх сталому розвитку.
ЛУН Місто AIR розвиває мережу громадського моніторингу повітря понад 4 роки. Зараз мережі є у Вінниці, Львові, Івано-Франківську, Хмельницьку, Тернополі, Ужгороді, Одесі, Чернівцях. До кінця року громадська організація планує покрити мережею всі найбільші міста на заході та в центрі України, а після перемоги — деокуповані території.
Станції моніторингу розроблені завдяки співпраці з науковцями Київського національного університету імені Шевченка, факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем. Вимірюється забруднення повітря пилом різних за розміром часточок (PM1, PM2.5, PM10), які є над дрібними й тому дуже небезпечними, а також температура повітря, тиск, вологість.
Станції не продаються, а надаються містам безплатно. Безплатним є й обслуговування обладнання.
Дані ЛУН Місто AIR транслюють міжнародні та українські організації, а також офіційний додаток Міндовкілля ЕкоЗагроза. Після приєднання абонентів у містах нашої громади дані будуть транслюватись і на міському застосунку “Чисте повітря Луцьк” в реальному часі на інтерактивній карті.
Усі охочі містяни можуть подати заявку на встановлення станцій у себе за вікном. Для цього необхідно подати заявку за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSelvyAoM5gCC0ZDJbbDzyseG999B0fl_mfpcNPxSrmSHFtudA/viewform
А також мати вікно без сітки, розетку недалеко від вікна, Wi-Fi, сучасний гаджет. Стежити за даними у реальному часі можна на карті https://misto.lun.ua/air та на сервісах партнерів.
Відділ екології Луцької міської ради