Головна Політика Майже 50 ковельчан, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, скористались правом на санаторно-курортне...

Майже 50 ковельчан, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, скористались правом на санаторно-курортне лікування

892

Завершилася цьогорічна оздоровча кампанія громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Протягом 2021 року для забезпечення санаторно-курортними послугами до управління соціального захисту населення Ковельської територіальної громади звернулося 49 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, віднесених до 1 категорії та 2 батьків дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Згідно бюджетної програми ,,Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” на 2021 рік було передбачено 439,9 тисяч гривень, що дало змогу забезпечити санаторно-курортним лікуванням усіх потерпілих осіб (розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівки у 2021 році для осіб 1 категорії становив 8262 грн; для дітей з інвалідністю – 16417 грн, відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.2021 року № 368).

За бажанням осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачено компенсацію замість санаторно-курортної путівки чотирьом особам на суму 2,5 тисяч гривень (розмір компенсації за 2021 рік становив 619 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838 та наказу Міністерства соціальної політики України від 02.04.2021 № 166).

Управлінням соціального захисту населення проведено повний розрахунок із усіма санаторно-курортними закладами, що надавали послуги. При виборі оздоровчого закладу найбільшою популярністю користувались такі санаторії: • санаторій «Лісова пісня» (Волинська область); • санаторій «Пролісок» (Волинська область); • санаторій «Орізонт» (Одеська область); • санаторії ТОВ «Українська готельна група» (Львівської області).

Софія Сагаль, начальник управліннясоціального захисту населення
Джерело