На питання журналістів, які стосувались здебільшого життя громади в умовах воєнного стану, відповів міський голова Ігор Пальонка на брифінгу, який відбувся 12 квітня у Володимир-Волинській міській раді. – Чи не приймали рішення відмовитися від радянського спадку у вигляді пам’ятників у Володимирі?
– Саме над цим працюємо. Танк на розі вулиць Устилузької та Драгоманова повинен бути демонтований. Та спершу обговоримо це з військовими, жителями громади та активістами. Це ж стосується і тумб, що поруч із обеліском на площі Героїв. – Чим зумовлене виділення коштів з місцевого бюджету на паливно-мастильні матеріали? – Попередньо в бюджеті не було закладено коштів на пальне для комунальних установ. У річний бюджет були закладені видатки лише на реконструкцію та ремонт тих чи інших об’єктів. У зв’язку із рішенням Президента, великі ремонті роботи, доки триває війна, починати не можна. Ми ж прийняли таке рішення, аби забезпечити місячний резерв пального для кожного комунального підприємства, який буде використовуватись в разі виникнення проблем із постачанням. Адже комунальні підприємства мають працювати безперебійно.
– На порозі Великдень. Чи обговорювали уже формат святкування у нашій громаді і чи можна буде освятити паски традиційно вночі, адже діє комендантська година? – На цьому тижні відбудеться нарада з представниками правоохоронних органів, територіальної оборони та релігійних конфесій. Тож ближче до кінця тижня буде відомо як проходитиме святкування Великодня у громаді, адже жителі обов’язково повинні мати можливість відвідати богослужіння та освятити великодні кошики. – На кладовищі полеглих героїв хоронять поряд. Чи свідчить це про те, що можлива певна алея для вшанування їх подвигу? – Так, маю таке на меті. Але для цього потрібне бажання родин загиблих та позитивне бачення військових і громадських організацій. – Як нині функціонує такий стратегічно важливий об’єкт як хлібозавод? – Як тільки розпочалася війна, був сформований резерв борошна, тож ресурсами та й працівниками завод забезпечений.
– Яка ситуація з виконанням місцевого бюджету? – У нас в громаді дислокуються військові формування, завдяки чому бюджет громади за перший квартал виконано. – Чи планується у місті весняна толока? – Так. І, хоча, від обласної адміністрації є пропозиція проводити толоки силами працівників комунальних підприємств, все ж пропонуємо долучитися до прибирання як жителів міста так і переселенців. – Чи продовжують прибувати до нашого міста тимчасово переміщені особи? – Так. Станом на вчорашній день у громаді 3418 переселенців. Плануємо розмістити внутрішньо переміщених осіб у гуртожиток іще одного з обласних навчальних закладів нашої громади. – Чи володієте ви інформацією, як проходить посівна у селах громади? – Особисто спілкуюся як з власниками великих аграрних підприємств, фермерских господарств, так і одноосібних володінь. У всіх позитивні настрої та плани на повноцінну посівну компанію.
– Чи не плануєте скликати сесію міської ради? – Не бачимо поки у цьому потреби, адже в умовах воєнного стану кошти дозволено розподіляти рішенням виконавчого комітету. Майнові та земельні питання на даний час не вирішуються оскільки не працюють жодні реєстри. Якщо буде потреба, то скличемо сесію. – А як щодо опалювального сезону? – Плануємо завершити опалювальний сезон 15 квітня. – Чи встигають у визначені терміни видати документи тимчасово переміщеним особам? – Ситуація така, що реєстри не витримують навантаження. Тому процес, на жаль, не відбувається оперативно. Намагаємось виправити ситацію.