Головна Політика Міський голова Луцька Ігор Поліщук: хаотичний рух приміського транспорту — проблема нашого...

Міський голова Луцька Ігор Поліщук: хаотичний рух приміського транспорту — проблема нашого міста

461

Міський голова Ігор Поліщук під час оперативної наради акцентував увагу на приміських маршрутах, що проходять через наше місто.

“Проблема, яка у нас існує вже доволі давно — приміські маршрути. Наші працівники в один день на зупинці “Розважальний центр “Промінь” в напрямку вулиці Яровиця провели аналіз руху приміських маршруток з 9.00 до 11.00. За цей час проїхали 35 приміських автобусів, 33 з них — здійснювали посадку та висадку пасажирів. Ми говоримо, що у нас ускладнений рух транспорту в місті та багато транспорту. А як він буде не ускладнений? Це тільки один напрямок, це тільки одна зупинка”, – зазначив міський голова.

За його словами, і мова йде лише про Ківерцівський напрямок. “У нас в місті за цим напрямком здійснює перевезення 43 приміських автобуси. Тобто, паралельно з нашою системою транспорту, працює ще одна система. Працює абсолютно хаотично, ніхто не контролює ці перевезення, ніхто ні за що не відповідає і не зрозуміло, за яким принципом та за якими правилами вони їздять. Ми великими зусиллями оновлюємо наш громадський транспорт. Близько 50% усіх автобусів приватних перевізників в місті відповідають екологічному стандарту Євро-5 і є відносно новими. Не дивлячись на воєнний стан, ми продовжуємо оновлювати тролейбусний парк. 29 нових тролейбусів у нас на маршрутах. На найближчій сесії виділять кошти на придбання ще чотирьох тролейбусів”.

 

Міський голова звернувся до начальника відділу транспорту Луцької міської ради Віктора Главічки щодо пропозицій з вирішення питання. На що він поінформував, що вже підготовлені листи в Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. Є проблеми законодавчого характеру. “Ми звертались з відповідними зверненнями щодо внесення змін у деякі постанови, паспорти маршрутів, але відповіді поки не отримали. Проводили спільні перевірки з управлінням Укртрансбезпеки, де виявляли ті чи інші порушення руху приміських автобусних маршрутів. Ці маршрутки не мають права зупинятись на міських зупинках. Відповідно до чинного законодавства, за цією ситуацією здійснює контроль Укртрансбезпека, управління патрульної поліції та організатор цих перевезень”, – повідомив Віктор Главічка.

 
 
 
 

Тож Ігор Поліщук доручив відділу транспорту здійснити серйозну роботу в цьому напрямку відповідно до чинного законодавства: “Не може їздити хто як собі забажає, тому що йому управління транспорту облдержадміністрації погодило маршрут. Якщо це, до прикладу, автобус “Луцьк-Нововолинськ”, то він має доїхати до автостанції і не здійснювати перевезення містом паралельно з нашими транспортними засобами”.

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 724727)