Головна Політика Міський голова Луцька Ігор Поліщук зустрівся із французьким дипломатом Бенжаменом Рорігом: обговорили...

Міський голова Луцька Ігор Поліщук зустрівся із французьким дипломатом Бенжаменом Рорігом: обговорили гуманітарні потреби громади

701

Сьогодні Луцький міський голова Ігор Поліщук зустрівся з Міністром-посланником і заступником Голови Місії Посольства Франції в Україні паном Бенжаменом Рорігом. Упродовж години сторони обговорювали ключові виклики, які нині стоять перед Україною і Луцьком, зокрема.

 
 
 

Ігор Поліщук подякував гостеві, а в його особі усій Франції, за небайдужу позицію стосовно ставлення до нашої країни. Адже з початку повномасштабного вторгнення росії, Франція сприяє Україні не лише у військовій сфері, а й – гуманітарній. Передає генератори, ліки, продукти харчування, допомагає відновлювати логістичні шляхи на деокупованих територіях. Не оминула своєю увагою і Луцьк: у квітні торік місто Фос-сюр-Мер надіслало нам гуманітарний вантаж. Йдеться про дитячий одяг, продукти тривалого зберігання, медикаменти.

 
 

“Не дивлячись, що Луцьк знаходиться відносно далеко від зони бойових дій, наше місто чотири рази було атаковане ракетними ударами. Постраждали об’єкти енергетики, аеродром, нафтобаза. Тому нам довелося звикати до нових реалій. Ми створили луцький центр допомоги, куди надходило найнеобхідніше. За час функціонування центру, він отримав і передав на військові частини й до міст, що постраждали внаслідок військової агресії, понад 200 тисяч тонн товарів. Також був створений центр надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Він сприяв людям одягом продуктами харчування, засобами гігієни, меблями, психологічною підтримкою”, – розповів Ігор Поліщук.

 

Своєю чергою, Бенжамен Роріг зазначив, що намагається відвідувати різні регіони України. Мовляв, тільки так можна довідатися, у якій допомозі є найбільша необхідність. Бо люди не мають почуватися заручниками гуманітарної кризи, яку спровокувала росія. Франція і надалі готова підтримувати дружній їй український народ, адже є поборником демократії. Засуджує насилля й нехтування міжнародними правами і законами. Дипломат поцікавився, у чому нині має Луцька громада найгострішу потребу?

 

“Найбільша потреба – дизельні генератори. Вони необхідні для підтримки об’єктів критичної інфраструктури, зокрема, котелень. Ворог дуже підступний, тому маємо потурбуватися, щоби громада не мала серйозних перебоїв з теплом, світлом, водою. Обладнання потужне, але дороговартісне. І нині муніципалітет працює на тим, щоби його придбати”, – зазначив Луцький міський голова.

 
 
 

На завершення зустрічі французький гість подякував Ігорю Поліщуку за сердечний прийом, пообіцявши підтримку як Луцькій громаді, так і Україні загалом. Підкреслив, що увесь французький народ бажає сміливим українцям перемоги!

 

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)