Головна Політика Модернізація приймальних відділень на Волині майже завершена

Модернізація приймальних відділень на Волині майже завершена

1138

Реконструкція приймальних відділень семи опорних лікарень області в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» завершується. 

Нагадаємо, що зміни щодо модернізації приймальних відділень торкнулися 7 медзакладів Волині, які визначені опорними для гарантованого забезпечення надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги.

Відтак, станом на 19 травня 2021 року будівельні роботи з модернізації приймальних відділень завершені на 6 об’єктах:  комунальному підприємстві «Волинська обласна клінічна лікарня», комунальних  некомерційних підприємствах «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання», «Любомльське територіальне медичне об’єднання», «Нововолинська центральна міська лікарня», «Ратнівська центральна районна лікарня» та «Камінь-Каширська центральна районна лікарня».

Реконструкція приймального відділення КП «Луцька міська клінічна лікарня» на фінальній стадії – роботи будуть завершені до кінця травня цього року. Наразі будівельна готовність об’єкта – 95%.

Дозвільні документи про введення в експлуатацію об’єктів отримала Камінь-Каширська центральна районна лікарня, інші 6 медичних закладів очікують на отримання дозволів.

До слова, загальна кошторисна вартість робіт з модернізації та облаштування приймальних відділень районних та міських лікарень Волині в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» становить 117, 5 млн грн, з яких 56 млн грн – кошти державного бюджету, 61,5 млн грн – о кошти місцевих бюджетів.

Слід зазначити, що, окрім реконструкції приміщень приймальних відділень, програмою передбачено, що усі об’єкти мають відповідати уніфікованим єдиним стандартам та будуть забезпечені сучасним діагностичним обладнанням.

Позиція держави у цьому питанні однозначна: приймальне відділення – це те місце, куди пацієнта доставляє швидка у першу чергу, і від того, наскільки якісну екстрену допомогу буде йому надано, залежить здоров’я та життя людини.

Наразі для приймальних відділень закладів охорони здоров’я Волині за кошти держбюджету вже придбано 9 одиниць обладнання: 5 комп’ютерних томографів,  3 рентген апарати та 1 апарат УЗД. Усі вони встановлені у медзакладах та будуть введені в експлуатацію після отримання ліцензій з ядерної безпеки.

Відтак, завдяки масштабній реконструкції в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» 7 медичних закладів області матимуть оновлені відділення екстреної медичної допомоги, які відповідають європейським стандартам та забезпечать надання пацієнтам якісної медичної допомоги.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації