Головна Політика На нараді з перевізниками обговорили запуск АСОП у громадському транспорті Володимира

На нараді з перевізниками обговорили запуск АСОП у громадському транспорті Володимира

771

18 травня у Володимирській міській раді відбулась нарада щодо запровадження автоматизованої системи оплати за проїзд у маршрутному транспорті нашої громади, яку провів перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. 

У нараді узяли участь підприємці, які надають послуги маршрутних перевезень, представники перевізників, керівники профільних управлінь та відділів міськвиконкому, а також директор ТзОВ «Сіті Кард Систем» Садик Яхші разом із заступницею Інною Артемчук.

Під час зустрічі обговорили питання, які потребують вирішення до початку перехідного періоду впровадження електронних квитків. Серед таких – необхідність скорегувати паспорти  маршрутів таким чином, аби рух маршрутки коректно відображався у режимі онлайн на карті, яка доступна у мобільному застосунку CityCard.

Учасники наради коротко прозвітували про те на якому етапі перебуває впровадження АСОП у громадському транспорті. Зокрема, в.о. начальника відділу економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій Оксана Виваль зазначила, що наразі уже є технічна можливість здійснювати безконтактну оплату у маршрутках і пасажири уже починають користуватися валідаторами. Придбати електронні квитки можна у двох терміналах, які встановлені у ЦНАПі та у супермаркеті “Сім23”, що на вул. Князя Василька.

Начальник управління соціальної політики Наталія Голюк повідомила, що уже 700 мешканців громади пільгових категорій, які мають право на безоплатний проїзд у транспорті, уже отримали персоніфіковані електронні квитки. У ліцеях міста також уже почали видавати учнівські квитки для дітей віком до 14 років, завдяки чому учні зможуть оплачувати проїзд за зниженим тарифом у 6 гривень.

Як зауважив перевізник Ігор Павловський, наразі більшість пасажирів, які користуються валідаторами у маршрутках, це саме пільговики. У перший місяць перехідного періоду, який стартує уже 1 червня, пасажири з пільговими квитками зможуть користуватись ними без обмежень. Після цього буде проведений аналіз та визначать обмеження кількості безоплатних поїздок для пільговиків. Окремо буде розроблений механізм безоплатного проїзду у громадському транспорті для військовослужбовців, які не є мешканцями нашої громади.

Заступниця директора ТзОВ «Сіті Кард Систем» Інна Артемчук ще раз нагадала присутнім про способи, якими можна оплачувати за проїзд – це електронні квитки, банківські картки з чіпом, безконтактна оплата смартфоном через NFC та мобільний застосунок CityCard. Поповнювати картки можна буде у застосунку та через термінал.

Зауважимо, що перехідний період, упродовж якого можна буде розрахуватись і готівкою, триватиме упродовж трьох місяців і з 1 вересня відбудеться повний перехід на безконтактну оплату.