Головна Політика На реконструкцію очисних споруд у Луцьку спрямують кошти Європейського інвестиційного банку

На реконструкцію очисних споруд у Луцьку спрямують кошти Європейського інвестиційного банку

890

Луцька міська рада та КП “Луцькводоканал” у співпраці з Європейським інвестиційним банком реалізовуватимуть важливий міжнародний проєкт “Комплексна модернізація системи водопостачання і водовідведення у м. Луцьку”.

Головна метою є реалізація енергоощадних заходів, а також захист довкілля, завдяки модернізації очисних споруд. В рамках проєкту передбачається реконструкція каналізаційних очисних споруд у м. Луцьку, водогонів Гнідавського та Дубнівського водозаборів, придбання новітнього лабораторного обладнання та заміна автотранспортного парку підприємства.

 

Сьогодні Луцький міський голова Ігор Поліщук та директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк підписали субкредитний договір, згідно з яким на реалізацію усіх необхідних заходів буде залучено 11,6 млн євро кредитних коштів.

 

“Про цей проєкт ми дуже багато чули, а вже сьогодні підписуємо фактично останній документ, що передує безпосередній реалізації, – зазначив Ігор Поліщук. – Він є дуже важливий для нашої громади. На жаль, сьогодні випав дуже непростий час, адже в умовах війни величезна кількість таких чи схожих проєктів згорнулися в інших містах, а наше місто продовжує реалізацію фактично усіх проєктів, які ми впроваджували, в тому числі й цього. Він допоможе нам суттєво модернізувати велику кількість обладнання, яке є в нашого комунального підприємства “Луцькводоканал” і покращити життя громади. Дуже важливим є наявність в ньому пункту з повної модернізації, реконструкції та придбанню нового обладнання для очисних споруд, адже всі знають, що це багаторічна проблема нашої громади, в принципі, як і багаторічна проблема для інших громад. Просто в силу географічного розташування, ми ці проблеми відчуває більш гостро. Втім, не дивлячись на всі перешкоди, раді, що нам вдається рухатися далі”.

 

Луцький міський голова подякував колективу та керівнику “Луцькводоканалу”, усім спеціалістам та працівникам міської ради, партнерам, які доклали зусиль та працюють для того, щоб цей проєкт був реалізований.

У свою чергу, Віктор Гуменюк розповів про усі головні аспекти реалізації даного проєкту. Він наголосив, що “Луцькводоканал” прийняв участь в програмі Європейського інвестиційного банку в Україні “Розвиток муніципальної інфраструктури України”, де було чимало учасників процесу на загальну суму 300 мільйонів євро. “Станом на сьогодні там дуже мало активних проєктів, а за напрямком тепло, вода та сміття там їх взагалі немає. Залишились лише ми”, – зазначив він.

 
 

За його словами, загальна вартість проєкту “Комплексна модернізація системи водопостачання і водовідведення у м. Луцьку” становить 13,92 млн євро, з яких 83,3% – кредитні кошти, 16,7% – співфінансування. Термін реалізації становить 5 років, а період погашення кредиту – 30 років. Пільговий період до початку сплати тіла кредиту – 8 років.

 
 
 
 

Проєкт реконструкції очисних споруд передбачає ряд заходів, що стосуються очистки стічних вод. Зокрема, найбільша складова проєкту – осушка і переробка біологічного мулу.

 

Також на очисні споруди після реконструкції не потраплятиме навіть найдрібніше сміття, що дозволить уникнути бродіння органічних відходів і мінімізує навантаження з мулових майданчиків. Новітня система аерації дасть можливість автоматично регулювати кількість повітря й інших реагентів для аерації та очистки стічних вод.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)