Головна Політика На Волині триває підготовка до пожежонебезпечного періоду в 2021 році

На Волині триває підготовка до пожежонебезпечного періоду в 2021 році

1423

На Волині триває підготовка до пожежонебезпечного періоду в 2021 році

В області триває робота над підготовкою до пожежонебезпечного періоду у 2021 році. Так, днями перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко провів нараду, де обговорили проведену на Волині роботу задля запобігання пожежам в екосистемах.

Так, стало відомо, що для своєчасного реагування на надзвичайні ситуації і пожежі в екосистемах області в головному управлінні ДСНС України в області на цілодобовому чергуванні перебуває понад 120 чоловік особового складу, 66 пожежних автоцистерн, з яких 40 – підвищеної прохідності. Також для залучення сил і засобів до ліквідації пожеж в лісових масивах та торфовищах в складі зведених загонів на озброєні є 4 пожежні насосні станції, які здатні подавати велику кількість води на значну відстань.

Для боротьби з лісовими пожежами у Волинському обласному управлінню лісового і мисливського господарства в 2021 році функціонує 21 лісова пожежна станція, 52 пожежно-спостережні вишки, з них 37 обладнані системою телевізійного нагляду за лісовими масивами, 45 пожежних автомобілів, 2 пожежні машини високої прохідності на базі тракторів «ТДТ-74» і «Т-150», 48 мотопомп, 11 лісопожежних модулів, 20 пожежних цистерн, 1 професійний квадрокоптер «ФАНТОМ-4 PRO», 129 колісних тракторів з плугами типу ПКЛ-70 та інше протипожежне обладнання та засоби пожежогасіння.

Окрім цього, в області проведено спільні рейди бригад щодо перевірки протипожежного захисту населених пунктів, котеджних містечок, дачних і садових товариств та інших об’єктів, розташованих у лісових масивах та що прилягають до них. Станом на 19 квітня 2021 року представниками головного управлінням ДСНС України в області, Державної екологічної інспекції в області, головного управління Національної поліції в області і органів місцевої влади перевірили 30 населених пунктів, 5 об’єктів та 1 дачне товариство.

За результатами обстежень головам територіальних громад вручені акти з переліком заходів, які необхідно виконати.

Окрім цього, за інформацією Державної екологічної інспекції в області за результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ, спалювання сухої природної рослинності, сухостою та сміття станом на 15 квітня 2021 року притягнуто до адміністративної відповідальності 13 осіб за порушення ст. 77¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) з накладанням штрафів на суму 37 060 грн.

Крім того, за порушення статті 82 КУпАП про порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх утилізації та знешкодження до адміністративної відповідальності притягнуто 40 осіб з накладанням штрафів на суму 15 640 грн.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.