Головна Політика Начальник ОВА Іван Рудницький відвідав центр життєстійкості у Луцьку

Начальник ОВА Іван Рудницький відвідав центр життєстійкості у Луцьку

2

Одним із перших завдань за результатами візитів начальника ОВА Івана Рудницького у громади було створення на місцях центрів життєстійкості. Місць, куди кожна людина може прийти за допомогою. Тож після проведених зустрічей та ряду доручень роботу із створення центрів розпочали практично всі волинські громади.

Загалом в області сьогодні працює 4 центри життєстійкості. Один із них, а саме «Fox house» у Луцьку очільник області сьогодні відвідав.

«Перш за все зауважу, робота фахівців центру та історія створення – це дуже надихаюча і мотивуюча історія. Сподіваюся, стане прикладом для багатьох», – відзначив Іван Рудницький.

Як розповіла очільниця ГО «Fox house» Ольга Шваліковська, як центр життєстійкості вони працюють із травня 2024 року, коли доєдналися програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської. Створили команду із 8 фахівців, заробітна плата яким фінансується з державного бюджету. З травня 2024 року у центр звернулося вже 4 тисячі громадян різних категорій населення. А за останній місяць тут отримали допомогу 350 осіб.

«Ми працюємо перш за все із ветеранами, військовослужбовцями та їх сім’ями, з родинами загиблих, сім’ями з інвалідністю. Загалом у нас обмежень немає. Допомагаємо усім, хто перебуває у складаних життєвих ситуаціях», – розповіла Ольга Шваліковська.

Співпрацюють із багатьма організаціями як в Луцьку, так і по всій області. Кажуть, що попит великий, а фахівців не завжди вистачає. Тож підписали вже близько сотні меморандумів про співпрацю. Для прикладу, під час мого візиту якраз тривала робоча зустріч із представниками поліції Волинської області та обласним управлінням ДСНС, з якими теж укладений меморандум. Зокрема, кризові психологи відомств консультують фахівців центру як працювати із людьми, що постраждали внаслідок російських атак. Адже саме вони надають першу психологічну допомогу на місці надзвичайної ситуації.

«Окрім цього, під час мого перебування у закладі тривала групова терапія для дружин військових, корекційні заняття для дітей, сеанс у психолога для сестри безвісти зниклого. Також допомагають військовим, в тому числі онлайн. Тож роль цієї роботи важко переоцінити», – йдеться у дописі на сторінці у фейсбуці.

Найцікавіше те, що до створення центру на базі громадської організації «Fox house», функціонував дитячий корекційний центр. Та вже через кілька тижнів після повномасштабного вторгнення почали розширятися, адже зрозуміли, що допомоги потребує дуже багато людей, а не лише дітей.

«Очевидно, що потреба у такій підтримці для людей, на жаль, зростатиме. І завдання місцевої влади – закривати ці потреби. І не лише своїх громадян, а й тих, хто хоче такі послуги надавати і виступає з ініціативою. Треба мотивувати або мінімізувати витрати для людей, які готові цим займатися. Так, керівниця центру повідомила, що наразі необхідно розширення площі, бо не вистачає сенсорної кімнати для дітей. Приміщення, де вони розташовані, дозволяє це зробити, тож посприяємо у цьому. А колективу – велика вдячність за роботу», – підсумував візит начальник ОВА.