Головна Політика Начальник Волинської ОВА розповів про результати обласних тактико-спеціальних навчань

Начальник Волинської ОВА розповів про результати обласних тактико-спеціальних навчань

524

1 серпня 2023 року, під час брифінгу ОДА очільник області Юрій Погуляйко спільно із керівником волинських рятувальників Сергієм Демидюком обговорили результати тактико-спеціальних навчань, які проводили волинські рятувальники. Впродовж минулих днів фахівці ГУ ДСНС Волині відпрацювали різні сценарії – від аварії на АЕС до небезпеки на воді.

Як нагадав Юрій Погуляйко, нещодавно на Волині провели навчання на випадок радіаційної аварії на Рівненській АЕС. Перш за все, очільник області заспокоїв волинян та повідомив, що на сьогодні такої загрози немає. Але попереджений, значить озброєний. Тож нещодавно рятувальники провели практичну евакуацію населення із міст, найближчих до РАЕС. Умови були відтворені максимально наближені до реальних. Також під час навчання рятувальники тестували спецобладнання, придбане за кошти обласного бюджету.

Зокрема, це квадрокоптер з тепловізором. Така техніка здатна відстежити людей на великих відстанях, навіть під час пожеж, задимлення чи повені. Там, куди «всліпу» не пройде техніка або люди, що збільшує шанси на рятування постраждалих або загублених.

«Також сьогодні відбулись спільні навчання із Рівненщиною. Волинські та рівненські рятувальники відпрацювали пошук і рятування людей на водних об’єктах. Загалом мова про людей, які відпочивають на воді. Але після Каховської ГЕС варто бути готовими до будь-якого розвитку подій. Ми живемо у воєнний час, тож такі навчання важливі для підготовки та практики», – розповів начальник Волинської ОВА.

До слова, Юрій Погуляйко відзначив, що усі задіяні обласні служби – рятувальники, медики, поліція, цивільний захист – показали високий кваліфікаційний рівень.