Головна Політика Волинська ОДА звинувачує обласну раду в розповсюдженні недостовірної інформації

Волинська ОДА звинувачує обласну раду в розповсюдженні недостовірної інформації

3107

Замість пошуку компромісу та плідної співпраці для добробуту волинян, Волинська обласна державна адміністрація продовжує “паперову” війну з головною представницькою владою області.

Голова ОДА Олександр Савченко надіслав до ради офіційного листа, в якому заявляє, що на офіційному сайті обласної ради було оприлюднено неправдиву інформацію, що підлягає спростуванню.

 

ОДА звинувачує обласну раду в розповсюдженні недостовірної інформації

Йдеться про статтю “Обласна рада розуміє відповідальність перед громадою за бюджет”, – Ірина Вахович”.

Голова ОДА цитує частину публікації, до якої має претензію: “Нагадуємо, прецедентом цьогорічного бюджетного процесу на Волині стало те, що рішення про головний кошторис області готувалося без участі департаменту фінансів ОДА. Тому виконавчим апаратом Волинської обласної ради, постійною комісією з питань бюджету, фінансів та цінової політики підготовлено та відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» вчасно оприлюднено прийняте радою рішення «Про обласний бюджет на 2019 рік», яке згідно з ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є обов’язковим для виконання Волинською обласною державною адміністрацією”. Потому він пише, що ця інформація не відповідає дійсності та негативно впливає на ділову репутацію департаменту фінансів ОДА.

Зауважимо, що в згаданій статті йшлося про проголосоване на сесії більшістю депутатів рішення обласної ради “Про обласний бюджет на 2019 рік”, яке цього року було підготовлене виконавчим апаратом обласної ради без участі, сприяння та допомоги  департаменту фінансів ОДА.  Така ситуація є дійсно прецедентною в історії відносин між двома гілками влади на Волині, тому вимоги Олександра Савченка спростувати цю інформацію – не обгрунтовані.

Водночас, обласна рада заявляє про свою повагу до роботи працівників департаменту фінансів ОДА, які чесно і компетентно виконують свою роботу. Про конструктивну співпрацю з цим підрозділом ОДА неодноразово йшлося як  в офіційних повідомленнях на сайті Волиньради, так і в публічних заявах депутатів. Зокрема, маємо на увазі низку публікацій про проект обласного бюджету на 2019 рік, що був підготовлений департаментом фінансів ОДА та взятий за основу при голосуванні за рішення про бюджет.

Однак, наголошуємо, що в публікації, на яку посилається пан Савченко, йдеться не про проект бюджету, а про сесійне рішення.

Обласна рада не має претензій до чесних та кваліфікованих посадовців департаменту фінансів ОДА. Адже в представницькій владі усвідомлюють, кому підпорядковується цей підрозділ ОДА. Вважаємо, що пасивність департаменту при підготоці рішення про бюджет – це не позиція  його працівників, а одноосібне політичне  рішення керівництва ОДА.

Щоправда, на які девіденди від такої “політики” сподівається Олександр Савченко, сказати складно. Бюджет – це запорука стабільної життєдіяльності області, а не предмет передвибочих адмінманіпуляцій, а тому ще раз закликаємо  голову ОДА відкликати позовну заяву до суду про скасування рішення Волинської обласної  ради про обласний  бюджет на 2019 рік.