Головна Політика Результати обговорень по оптимізації Волинської обласної ДЮСШ «Юний динамівець»

Результати обговорень по оптимізації Волинської обласної ДЮСШ «Юний динамівець»

1301

Оптимізація обласної ДЮСШ «Юний динамівець»: обговорення та пошук альтернативних рішень

Про скорочення видатків на утримання обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Юний динамівець» ФСТ «Динамо» України та оптимізацію спортивного закладу йшлося під час зустрічі представників обласної влади з тренерами ДЮСШ «Юний динамівець», ФСТ «Динамо» України та батьками дітей, які відвідують цей спортивний заклад. Участь в обговоренні, яке відбулося вчора, 18 лютого 2021 року, в головній адмінбудівлі краю, взяли заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик та перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Як поінформував присутніх начальник управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Ігор Дмитришин, у проекті бюджету на 2021 рік, поданого облдержадміністрацією, були передбачені видатки на утримання обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Юний динамівець» ФСТ «Динамо» України у сумі 3 млн 349 тис грн. Однак, рішенням обласної ради від 11 лютого 2021 року «Про обласний бюджет на 2021 рік» скорочено видатки на утримання цього спортивного закладу, зокрема, фінансування зменшено на 2 млн 404 тис грн.

Таке рішення спонукало до проведення оптимізації ДЮСШ «Юний динамівець», в результаті якої жоден тренер спортивного закладу не буде скорочений. Адже усім тренерам-викладачам пропонується перевестися до інших спортивних закладів, де займатимуться також і діти, зокрема, в КЗ ОДЮСШ «Колос», ОДЮСШ з видів боротьби, клуб «Естет» Луцької міської ради, ДЮСШ №4 та ін.

Тим паче, що вищезазначеним  рішенням обласної ради на ці цілі додані кошти, а саме: для КЗ ОДЮСШ «Колос» – 988 тис грн. та 225тис грн. – для ОДЮСШ з видів боротьби.

Наразі у ДЮСШ «Юний динамівець» функціонують 5 відділень: боротьба греко-римська, дзюдо, бокс, важка атлетика та велосипедний спорт. Однак, 2 з цих відділень, а саме бокс та важка атлетика, не знаходяться власне у спортивному комплексі ФСТ «Динамо», що на вулиці Данила Галицького у Луцьку. Відтак, зміни щодо місця проведення тренувань фактично торкнуться лише трьох видів спорту, але слід зауважити, що діти матимуть змогу тренуватися у ще кращих, комфортніших умовах.

Натомість, така оптимізація за 10 місяців 2021 року дозволить зекономити кошти обласного бюджету в розмірі 1 млн 190 тис грн.

За словами заступника голови облдержадміністрації Анатолія Костика, проект бюджету у частині фінансування спортивної галузі області неодноразово обговорювався на комісіях обласної ради, однак, прийняте депутатським корпусом Волині рішення – вимушений крок.

Адже, як зазначив у свою чергу перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, зважаючи на ряд об’єктивних причин, у тому числі СOVID-19, обласний бюджет на 2021 рік у рази менший у порівнянні з попередніми роками. Натомість, навантаження на обласний бюджет збільшується з кожним роком.  А відтак, оптимізація торкнулася не лише спортивної галузі області, а й закладів культури, освіти та охорони здоров’я.

В умовах дефіциту обласного бюджету, фінансування обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Юний динамівець», зокрема, утримання для її повноцінного функціонування адміністративного та обслуговуючого персоналу, є невиправданим.

Однак, зважаючи на стурбованість тренерів-викладачів та батьків дітей змінами, Анатолій Костик запропонував учасникам зустрічі скерувати відповідне звернення до депутатського корпусу обласної ради.

«Ми зібралися сьогодні, аби вислухати усі сторони та знайти альтернативне рішення, – зауважив заступник керівника області. – Ми готові разом з вами звернутися до обласної ради, аби прийняте рішення було переглянуте, однак, маємо розуміти, що обласний бюджет обмежений».

У свою чергу, Юрій Поліщук повідомив, що найближчим часом буде скликана постійна комісія з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму обласної ради, де зазначене питання буде розглянуте. Однак, він наголосив, що у цій ситуації головним є те, щоб тренери-професіонали залишись працювати, а для дітей були створені максимально комфортні умови для тренування.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації