Головна Політика Підсумки року на брифінгу міського голови Володимира

Підсумки року на брифінгу міського голови Володимира

414

26 грудня міський голова Ігор Пальонка поспілкувався з журналістами місцевих ЗМІ на брифінгу, під час якого підсумував основні події року, що минає, а також поговорили про те, яким був 2023 рік для нашої громади.

– 2023 рік, на жаль, був роком втрат, адже на щиті у громаду повернулось понад 30 полеглих земляків. Тож дошку пам’яті на площі Героїв було розширено та доповнено новими портретами, – зазначив міський голова Ігор Пальонка. – Цьогоріч головним завданням для нас була підтримка військових. Виділяли кошти з місцевого бюджету здебільшого у вигляді субвенції державному бюджету, які потім отримували різні військові формування на закупівлю необхідного обладнання та техніки, а також двічі виділяли субвенцію бюджету Нововолинської громади, оскільки на її території зареєстрований 55-й батальйон ТрО.

Станом на 24 грудня надходження до бюджету громади становлять 1 мільярд 3 тисячі гривень. З них на 302,4 мільйона гривень було профінансовано запити військовослужбовців. Зважаючи на те, що доходи цього року значно зросли, то, відповідно, зросла і сума реверсної дотації, яку мусимо повертати у державний бюджет – цьогоріч перерахували уже понад 280 мільйонів гривень.

Відповідно до законодавчих змін «військове» ПДФО з місцевих бюджетів вилучене із 1 жовтня цього року. Проте маємо акумульований ресурс у вигляді вільних лишків – передбачається, що їхній обсяг сягне 250 мільйонів гривень. З цих коштів плануємо наступного року виділяти кошти на підтримку військових.

Непогані бюджетні надходження та вільні лишки з 2022 року дали змогу цьогоріч реалізувати чимало важливих інфраструктурних проєктів для розвитку громади та поліпшення умов проживання наших мешканців. Цього року працювали над тим, щоб забезпечити альтернативними джерелами енергії міські котельні – зокрема, котельні на Луцькій та на Сагайдачного переводимо на опалення щепою. У січні вони мають запрацювати на повну.

Завершили проєкт щодо виведення з експлуатації двох підвальних котелень у центрі міста – нині усі будинки опалює котельня, що на вулиці Шевченка, 8. У межах програми енергоефективності «Тепла оселя» працює 11 багатоквартирних будинків міста, які підтримуємо, сплачуючи відсотки по їхніх кредитах. Уже бачимо позитивні результати проведеного комплексу робіт, оскільки в цих будинках удвічі менші платіжки за тепло.

2023 рік був також роком оновлення автопарку комунальних підприємств, адже нам вдалось закупити чимало потрібної техніки. Це дало змогу комунальникам боротись зі сніговою негодою, адже без нової техніки проблем з очищенням снігу було б іще більше.

Вдалося цього року здійснити ремонт 17 вулиць громади з переліку, який було прийнято іще до повномасштабного вторгнення, спільно зі службою місцевих автомобільних доріг відремонтували під’їзні дороги до сіл Новосілки й Дігтів, а також облаштували кілька внутрішньобудинкових територій та тротуар на вулиці Зимнівській.

Відповідно до наказу МОЗ Володимирське ТМО стало кластерною лікарнею. До цього ми йшли довго та наполегливо і тішить, що зусилля та усі ті капіталовкладення з бюджету громади, не були даремними. Нині головне завдання – залучення на роботу у медзаклад іще більшої кількості кваліфікованих лікарів.

Щодо галузі освіти, то цього року нам вдалося розширити укриття низки закладів дошкілля, що дало можливість збільшити кількість дітей, які нині відвідують дитячі садочки. По всіх закладах освіти громади завдання щодо облаштування укриттів уже практично виконані, окрім ліцею імені О. Цинкаловського. Наразі уже готова проєктно-кошторисна документація на цей об’єкт, яку передамо в обласну військову адміністрацію для включення цього об’єкту до переліку тих, що отримають субвенцію із держбюджету на будівництво укриттів.

Завершили цьогоріч утеплення мінеральною ватою фасадів дошкільних закладів освіти та центру позашкільної освіти. Відремонтували також покрівлі ліцею села Суходоли та міського ліцею №3. Завершуються нині роботи із перекриття даху центру культурних послуг. Усі ці об’єкти були проблемними упродовж багатьох років.

Ще одна важлива подія року для галузі освіти громади – утворення гімназії №7. Хоч це і потягнуло додаткові витрати з бюджету, проте дозволило дітям лишатись після реформування ліцею «Центр освіти» у стінах свого навчального закладу.

Ефективним для нашої громади видався 2023 рік у сфері міжнародних відносин – підписано угоди про співпрацю із польським містом Мальборк та англійським Нерсборо. Громада отримала значну підтримку як від нових, так і від тих партнерів, з якими співпраця триває упродовж багатьох років. Це і передані техніка й автомобілі для військових та наших комунальних служб і реалізація спільних проєктів, завдяки яким поліпшилась матеріальна база лікарні, терцентру, музею, пожежної частини тощо.

У 2024 році пріоритетною, як і цього року, буде підтримка наших захисників. Великих проєктів у Володимир-Волинській громаді, окрім реабілітаційного центру для військовослужбовців та укриття ліцею імені Олександра Цинкаловського, реалізовувати не будемо. Усі інші великі проєкти будуть згорнуті. Лише завершимо ті, що були розпочаті раніше, зокрема капітальний ремонт басейну.

– Під завісу року хочу подякувати депутатському корпусу, усім працівникам міськвиконкому, комунальних служб і підприємств, усім мешканцям за те, що, попри важкі часи, які переживає наша країна, цей рік ми завершуємо з чималим багажем виконаної роботи на благо громади та держави. Сподіваюся, що наступного року ми станемо іще більш єдиними у спільному прагненні перемоги, на яку, із вірою у ЗСУ, чекатимемо у 2024 році, – підсумував очільник громади.

Під час брифінгу міський голова Ігор Пальонка також відповів на низку питань журналістів, відповіді на які можна переглянути та прочитати на сторінках газети «Слово правди», інтернет-видань «БУГ», «Район. Володимир», а також інтернет-спільноти «Твій Володимир».