Головна Політика Польща-Україна: на Волині обговорили напрямки співпраці та обопільну участь у конкурсах Програми...

Польща-Україна: на Волині обговорили напрямки співпраці та обопільну участь у конкурсах Програми ЄС

743

Транскордонне співробітництво у новому форматі (без білорусі) за участю Волині та Люблінського воєводства обговорили, 20 січня 2023 року, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко, заступник голови ОДА Юрій Гупало та віце-президент окружної ради міста Бяла Подляска (Республіка Польща) Даніель Драган.

«Те, що Україна зараз робить – бореться за свою свободу, по суті бореться за всю Європу», – такими словами розпочав своє вітальне слово Даніель Драган. – «Серцем ми з Вами. І зі своєї сторони будемо робити усе, аби ця війна швидше скінчилась».

Попри війну, представники Люблінського воєводства та Волині налаштовані на співпрацю та обопільний розвиток своїх територій.

«Волинь готова до розгляду та реалізації усіх інвестиційних проєктів», – запевнив перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко. – «Зокрема, наша область зацікавлена у відкритті додаткового «вікна в Європу». Таким може стати новий пропускний пункт «Адамчуки – Збереже», підготовкою якого ми займались до повномасштабного вторгнення росії. Вже сьогодні ведуться перемовини із міністерством інфраструктури України. Дуже розраховуємо на підтримку з польської сторони».

Також під час обговорення учасники зустрічі визначили пріоритети для обох сторін – насамперед розвиток туристичної та екологічної інфраструктури.

Приміром, у сфері довкілля важливим є меліорація земель, водовідведення, сучасна мережа господарсько-побутової каналізації. До слова, на Волині в рамках програми транскордонного співробітництва за фінансової підтримки ЄС вже проводилося каналізування населених пунктів навколо озера Світязь. Як відзначив Даніель Драган, його місто теж зацікавлене в участі в аналогічному проєкті, а в разі його успішної реалізації – і громади усього Люблінського воєводства.

Крім того, для Волині життєво необхідно забезпечити своїх жителів альтернативними джерелами живлення, наприклад генерацією сонячної енергетики та вітрогенераторами. «Передусім йдеться про лікарні, соцзаклади тощо, які змогли б повністю забезпечити свою потребу в електроенергії при наявності сонячних панелей та генераторів», – переконаний Сергій Мовенко.

Загалом, для отримання подібних грантів від ЄС Волинь потребує лобіювання та особистого представлення за межами своєї області. Тож представники польської делегації запросили керівництво та профільних кураторів Волинської облдержадміністрації до обов’язкового взаємного візиту. Наступна зустріч відбудеться у більш предметному форматі, із врахуванням визначених напрямків співпраці та озвучених пропозицій.