Головна Політика Представники Волинської ОВА та OCHA Ukraine обговорили напрямки співпраці

Представники Волинської ОВА та OCHA Ukraine обговорили напрямки співпраці

609

Сьогодні Волинську область відвідала делегація Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA Ukraine) у м. Львів. За участю керівників профільних структур облдержадміністрації, очільників громадських організацій та представників благодійних фондів у Волинській ОВА відбулась координаційна нарада щодо напрямків співпраці.

Як відзначила директорка обласного департаменту соціальної та ветеранської політики Оксана Гобод, взаємодія Волині з OCHA Ukraine триває з 2022 року. Управління ООН з координації гуманітарних справ надавало нашій області гуманітарне забезпечення для українців, які постраждали від війни та знаходили прихисток на Волині. Також координували свої зусилля для допомоги громадам, які приймали внутрішньо переміщених осіб.

Оксана Гобод поінформувала про результати роботи профільних структур, які ведуть соціальні питання, зокрема щодо ВПО. Так, за офіційними даними  сьогодні на Волині зареєстровано 45,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Але ця кількість може коливатись в силу різних причин: люди не повідомляють про своє подальше переміщення за межі області, або ж не завжди подають на реєстрацію із прибуттям на Волинь.

Водночас на місцях постійно проводиться робота із виявлення вільних житлових приміщень та покращення умов проживання для уже наявних. Особливо в очікуванні евакуаційних потягів зі східних регіонів. Наразі йдеться про 400 місць для поселення, які можна адаптувати під житлові. Тож під час зустрічі обговорили можливе забезпечення цих приміщень такими речами як холодильники, електроплити, ліжка та постільні набори, електрочайники, обігрівачі та ін.

Аніта Рудик, представниця OCHA Ukraine розповіла про плани Управління ООН з координації гуманітарних справ на поточний рік. За попередніми даними та наявністю достатнього фінансування, упродовж 2024 року допомогу від OCHA Ukraine зможуть отримати близько 50 тисяч осіб. Йдеться про забезпечення потреб в освіті, захисті, психосоціальної підтримки, охороні здоров’я, непродовольчих та продовольчих груп товарів тощо.

Також учасники зустрічі ознайомились із Планом гуманітарних потреб і реагування на них, розробленим УВКБ ООН на 2024 року.