Головна Політика Робота у напрямку інтеграції ВПО: міський голова Володимира підписав меморандум з благодійною...

Робота у напрямку інтеграції ВПО: міський голова Володимира підписав меморандум з благодійною організацією «Рокада»

610

15 березня міський голова Ігор Пальонка зустрівся із представниками регіонального відділення благодійної організації «Рокада», аби обговорити подальшу співпрацю щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб.     

Наразі у Володимир-Волинській міській територіальній громаді мешкають близько 3200 зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.  Значна частина з них уже скористалась допомогою та підтримкою різних благодійних організацій, зокрема благодійного фонду «Рокада».

Під час зустрічі, яка відбулась в інтеграційному просторі для ВПО, регіональна координаторка фонду Ірина Корольчук розповіла про діяльність, спрямовану на підтримку внутрішньо переміщених осіб, яку вони здійснюють з перших днів повномасштабного вторгнення. У Володимирі фонд допомагав облаштовувати місця компактного поселення осіб, які знайшли прихисток у нашому місті, а також і тим переселенцям, котрі мешкають в індивідуальних будинках та квартирах, а саме продуктами, одягом, речами побутового вжитку тощо.

Новоприбулим внутрішньо переміщеним особам працівники фонду пропонують заповнити анкету, яка допомагає краще дізнатись про їхні потреби. Загалом упродовж року «Рокада» надала допомогу близько тисячі родин ВПО.

Проте якщо раніше діяльність благодійних організацій була спрямована на надання матеріальної підтримки, то цього року основним напрямком буде інтеграція переселенців у громаді. Згідно зі стратегією підтримки ВПО, яку прийнято в Україні до 2025 року, а також відповідно до закону «Про захист прав внутрішньо переміщених осіб», у цьому році при виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування будуть створені ради ВПО.

Благодійний фонд «Рокада» як виконавчий партнер має повноваження підтримувати громади у цьому напрямку, надаючи необхідну допомогу з документами та організацією цього процесу. Відтак буде створено ініціативну групу, проведено анкетування серед внутрішньо переміщених осіб, з метою виявлення найбільш активних представників цієї категорії населення та глибокого дослідження проблем, з якими вони стикаються. Після цього буде обрано кандидатів для ради і рішення про її створення прийме виконавчий комітет.

Спільну подальшу роботу у цьому напрямку міський голова Ігор Пальонка та менеджерка проєкту Ірина Корольчук засвідчили, підписавши меморандум про співпрацю, відповідно до якого надалі будуть здійснюватись заходи з інтеграції ВПО до життя  в громаді, надаватиметься правова, соціальна, психологічна допомога, організовуватимуться спільні просвітницькі заходи, здійснюватиметься співпраця з міжнародними благодійними організаціями тощо.