Головна Політика Системи оповіщення, Пункти Незламності та ліквідація більше тисячі пожеж в області: підсумки...

Системи оповіщення, Пункти Незламності та ліквідація більше тисячі пожеж в області: підсумки роботи територіальної підсистеми цивільного захисту за 2022 рік

810

Сьогодні, 26 січня 2023 року, у головній адмінбудівлі області підбили підсумки роботи управління цивільного захисту ОДА та головного управління ДСНС у Волинській області за минулий рік.

«Попередній рік для нашої країни, та області зокрема, був важким. Проте ми впоралися з усіма завданнями та викликами. Нам це вдалося завдяки тісній співпраці з рятувальниками, – зазначив перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко. – Дякую, що ви завжди були поруч і завжди оперативно усували наслідки надзвичайних подій, зокрема ракетних атак ворога на Волинь. Водночас ми, як адміністрація, чим могли, допомагали вам: і фінансуванням, і технікою».

Про підсумки роботи у сфері цивільного захисту розповів начальник з питань цивільного захисту ОДА Олександр Блащук.

«Минулого року ми розробили та затвердили «План евакуації населення Волинської області у разі загрози або виникнення збройних конфліктів». Він доведений до керівників громад області. Тобто у разі загрози, очільники органів місцевого самоврядування проінформують населення про їхні детальні дії», – зазначив Олександр Блащук.

Також у 2022 році на ремонт захисних споруд цивільного захисту Волині та закупівлю необхідного майна з бюджетів різних рівнів загалом виділено 43,3 млн гривень. Таким чином вдалося додатково облаштувати 172 найпростіших укриттів та покращити стан готовності 48 захисних споруд. Загалом, в області 287 сховищ готові до використання за призначенням.

На Волині функціонує автоматизована система централізованого оповіщення, яка має три складові: аналогову («Сигнал-ВО»), цифрову («Озон-С») та АРМ виробництва польської компанії «DIGITEX». З початку воєнного стану в області працювали 69 систем оповіщення. Додатково дообладнали:

  • 20 пневмоелектричних сирен у територіальних громадах, що межують з Білоруссю, та у 30-ти кілометровій зоні Рівненської атомної станції;
  • 10 електросирен та автоматизоване робоче місце, до якого під’єднано три потужні електросирени в Луцьку;
  • 12 електросирен та інших гучномовних пристроїв, придбаних територіальними громадами області.

Так, система централізованого оповіщення забезпечує оповіщення 85% населення Волині. Оснащення додаткових систем продовжать і надалі.

У 2022 році для поповнення регіонального матеріального резерву на загальну суму 1 млн 063,3 тис. гривень придбано:

  • електрогенератор 3,0 кВт – 2 шт;
  • дозиметр-радіометр МКС 0,5 «Терра» – 1 шт;
  • респіратори ( півмаски фільтрувальна) БУК-3К – 4 000 шт;
  • протигази СМ-6 в комплекті – 145 шт;
  • дизельне пальне – 1 570 л;
  • бензин А-95 – 1730 л.

Окрім того, управлінням з питань цивільного захисту облдержадміністрації спільно з ДСНС Волині і навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області у 2022 році проведені тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації радіаційного та ядерного характеру.

Слід зазначити, що в області розгорнули близько 170 Пунктів Незламності, аби під час тривалого відключення електроенергії чи тепла мешканці могли отримати зв’язок, підзарядити гаджети та зігрітися. До слова, наразі планується їх додаткове розгортання.

«Ми уже напрацювали з Мінцифрою певну кількість старлінків, яка невдовзі буде передана громадам для Пунктів Незламності. Також ми очікуємо генератори від наших партнерів, аби вручити їх органам місцевого самоврядування. Тобто робота в цьому напрямку не припиняється», – додав Сергій Мовенко.

Про підсумки роботи за 2022 рік рятувальників, повідомив начальник головного управління ДСНС України у Волинській області Володимир Грушовінчук.

«За попередній рік  врятована 41 людина, з них 10 дітей. Ліквідовано 1 360 пожеж. Здійснено 579 виїздів для ліквідації надзвичайних ситуацій та подій, а також 115 для надання допомоги іншим службам. За цими цифрами – допомога конкретним людям, врятовано матеріальних цінностей на суму понад 244 млн грн. Тільки для ліквідації пожеж і наслідків ворожих обстрілів залучались 172 рятувальники та 40 одиниць техніки», – зазначив головний рятувальник Волині.

Крім цього, ліквідовано пожежі сухої трави на загальній площі понад 800 га, пожежі в лісових масивах (на площі 53 га), пожежі торфу (майже 7 га) та пожежа на сільгоспугідді.

Також волинські піротехніки виконують завдання з розмінування деокупованих територій населених пунктів Чернігівської та Донецької областей. Загалом ними знешкоджено близько 4 тисячі вибухонебезпечних предметів різного типу та обстежено більше 2-ох тисяч га.

Головне управління ДСНС Волині розгорнуло 34 Пункти Незламності. Понад 8 тисяч людей скористалися ПН у 2022 році.

Завдяки співпраці з органами влади на Волині діє 101 підрозділ місцевої пожежної охорони, які повноцінно функціонують в 42 об’єднаних територіальних громадах. Штат пожежної техніки підрозділів МПО складає 107 одиниць, чисельність особового складу 316 людей.

Зокрема у 2022 році на території області створено 3 підрозділи МПО в с. Підбереззя, Горохівської громади, с. Стобихівка Сошичненської та с. Видричі Камінь-Каширської громади. Також на сьогодні функціонує 10 об’єднань добровільної пожежної охорони. У 2023 році заплановано відкриття 3 МПО та утворення 8 ДПО.

Протягом січня-листопада 2022 року підрозділи місцевої пожежної охорони здійснили 592 виїзди на гасіння пожеж, що не дало змоги розповсюдитись вогню на початковій стадії та дозволило значно мінімізувати матеріальні збитки від них. Крім цього 12 пожеж були ліквідовані підрозділами МПО без залучення пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України у Волинській області.

Станом на 1 січня 2023 року управління ДСНС у Волинській області отримало 40 одиниць пожежної та спеціальної техніки, а саме: пожежні автоцистерни та автодрабини, спеціальний автобус, квадроцикл, спеціалізовані автомобілі, екскаватор, самоскиди, навантажувач.

У рамках взаємодії з іноземними партнерами рятувальники та органи місцевого самоврядування одержали: бойовий одяг, пожежно-технічне обладнання та спеціальне майно для МПО територіальних громад. Також за співпраці з Генеральним консульством республіки Польща у Луцьку було закуплено спеціальне обладнання для підрозділу ДСНС в смт Маневичі.

16 грудня проведено міжнародні навчання щодо надання допомоги постраждалому населенню України в пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, в яких взяли участь представники пожежної служби Люблінського воєводства.

Також волинські рятувальники передали гуманітарну допомогу ДСНС у Харківській, Донецькій, Київській, Чернігівській, Херсонській областях, міжрегіональному центру швидкого реагування м. Ромни, спеціальному авіаційному загону ОРС ЦЗ та ЗСУ.