Головна Політика У 2023 році Волині було притаманне структурне безробіття

У 2023 році Волині було притаманне структурне безробіття

877

Однією із особливостей роботи служб зайнятості на Волині у минулому році було орієнтування жінок на стереотипно чоловічу професію. Адже, як розповіла керівниця Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин, упродовж минулого року в області спостерігалося структурне безробіття.

До прикладу, на Волині станом на 01 січня за даними Єдиного порталу вакансій, було актуальними близько 4 тис. вакансій. 60 % цих вакансій – це пропозицій для кваліфікованих робітників з інструментом. Однак, на обліку у центрі зайнятості перебувають переважно жінки (75% від усіх безробітних), значна частина з яких має вищу освіту. Тож майже неможливо задовільнити потреби роботодавців, бо за структурою вакансії не відповідають тим, хто шукає роботу.

Така ситуація притаманна була багатьом областям, тож вже торік почали перелаштовуватись, щоб жінок орієнтувати на стереотипно чоловічі професії.

«Маємо такий приклад, коли ми навчали групу водіїв тролейбусів, де 6 із 7 були жінки. Або у Нововолинську, де жінки навчалися на верстатників деревообробробних верстатів, та нині вже працюють. Але взагалі тенденція на виробництві така, що здебільшого це виконання певних функцій біля пульту керування. І не існує так званого поділу на жіночі чи чоловічі професії. Не можна їх так розділяти. Багато виробництв сьогодні модернізовані і не потребують важкої фізичної сили. Тому вважаємо доцільним та нормальним орієнтувати жінок на конкретні професії, коли в країні війна і переважна більшість чоловіків несуть службу у ЗСУ», – зауважила керівниця Волинського обласного центру зайнятості.

Також розповіла, що загалом все більше жінок здобувають професію водія категорії С,Е.

«Думаю мине не так багато часу, як ми прийдемо до того, що жінки кермуватимуть великими вантажівками як у Європі та здійснюватимуть перевезення. Ще 2-3 роки тому роботодавець не розглядав можливості влаштування жінки охоронником у супермаркет. А сьогодні ми вже для певних супермаркетів та виробництв ми підбираємо жінок», – відзначила Алла Куцин.

Слід зауважити також, що у 2017-му році був скасований наказ МОЗу, де у трьох сферах було заборонено використання жіночої праці. І сьогодні із зміною умов виробництва та норм жінки можуть працювати у будь-якій сфері.

Саме тому активно проводять різноманітні навчання. Загалом у 2023 році навчанням охопили 1786 осіб. Так, 1227 осіб отримали сертифікат на навчання за робітничими професіями, 551 особа отримала ваучери (за робітничими професіями – 223, за спеціальностями – 328)