Головна Політика У Ковелі відбувся семінар з питань захисту прав споживачів в умовах дії...

У Ковелі відбувся семінар з питань захисту прав споживачів в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні

656

У Ковелі з ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області та організаційної підтримки Ковельської міської ради відбувся семінар у форматі «круглого столу».

Йшлося про права споживачів та механізми їх захисту в умовах воєнного стану, діяльність та функції управління щодо захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами.

У заході взяли участь спеціалісти управління, суб’єкти господарювання, мешканці громади, представники виконавчого комітету міської ради та фахівці Ковельського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

Роботу семінару відкрив заступник міського голови Віктор Жигаревич. Він привітав присутніх та подякував ініціаторам зустрічі за можливість поспілкуватись, отримати відповіді на актуальні питання, консультаційну допомогу споживачам з питань захисту їх прав.

На необхідності напрацювання дієвих механізмів захисту прав споживачів в умовах сьогодення наголосила заступник начальника управління – начальник відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Олена Рошко. За її словами, захист прав споживачів нині є одним з пріоритетних напрямів їх діяльності.

З вимогами законодавства, що стосуються суб’єктів підприємництва при здійсненні ринкового нагляду, нормами Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» ознайомила учасників зустрічі головний спеціаліст відділу ринкового та метрологічного нагляду Інна Приступа.

Про те, що держава не може заборонити збільшувати роздрібні ціни в магазинах, якщо зростає ціна виробника, але має право здійснювати заходи щодо порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін — говорив завідувач сектору контролю за регульованими цінами Сергій Дмитрук. Він акцентував на неприпустимості необґрунтованого підвищення цін на соціально значущі товари та лікарські засоби в період воєнного стану в країні.

У разі виникнення питань споживачі можуть звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області за телефонами(0332) 772404, 772409772412 (Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами); управління економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Ковельської міської ради: вул. Незалежності,73, каб.306; тел.(03352) 61706.