Головна Політика У Луцьку майстри обговорювали питання популяризації нематеріальної культурної спадщини

У Луцьку майстри обговорювали питання популяризації нематеріальної культурної спадщини

607

Директор департаменту культури міської ради Тетяна Гнатів провела робочу зустріч з головою Волинського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Володимиром Кусиком і членами цієї організації Галиною Вахрамєєвою, Орисею Щур та Вірою Конською.

Під час зустрічі обговорили питання щодо дослідження та популяризації нематеріальної культурної спадщини, розвитку народних промислів як складової креативних індустрій, реалізації спільних проєктів та програм, спрямованих на відродження й розвиток мистецьких традицій народу.

Йшлося також про організацію креативного простору у Луцьку для презентації творчих доробків майстрів та проведення супутніх заходів. Тетяна Гнатів озвучила низку ідей щодо спільної організації у луцькій громаді фестивалів, пленерів, виставок, створення артінсталяцій, проведення досліджень, відтворення давніх ремесел.

Учасники зустрічі – члени обласного осередку НСМНМ України, підтримали пропозиції Тетяни Гнатів щодо об’єднання зусиль та активізації взаємодії задля вирішення питань, актуальних натепер для майстрів народного мистецтва та кожного українця – збереження нематеріальної культурної спадщини, що є унікальним кодом ідентичності нашої нації. Майстри висловили готовність долучатися до мистецьких проєктів, проводити відповідну роботу для залучення до процесу якнайбільшої кількості дітей та молоді.

Першим спільним проєктом за результатами зустрічі стане оновлена “Великодня майстерня” у Палаці культури, окремі питання щодо організації якої одразу обговорили з в.о. директора Палацу Тетяною Ліпич.

На завершення зустрічі Тетяна Гнатів та Володимир Кусик підписали меморандум про творчу співпрацю департаменту культури та Волинського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

 

Департамент культури