Головна Політика У Луцьку працюють над Стратегією розвитку громади

У Луцьку працюють над Стратегією розвитку громади

679

У рамках проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період» Луцька міська рада продовжує роботу над розробкою Стратегії розвитку Луцької міської територіальної громади. 26 вересня, заступник міського голови Ірина Чебелюк провела чергове засідання комітету. До його складу увійшли представники структурних підрозділів міської ради, депутати, представники громадськості.

 
 
 
 

За допомогою відеозв’язку присутнім було озвучено результати соціологічних опитувань, які були проведені нещодавно на теренах Луцька і громади. Презентацію дослідження якості життя представила Мар’яна Малачівська – керівниця дослідницької агенції “Фама”. До процесу були залучені фахівці-експерти з різних міст. Свою роботу вони оприлюднили в діаграмах і графіках. У дослідженні опитано 600 громадян, 400 з яких жителі м.Луцьк, і за словами фахівців, це достатній обсяг вибірки щоб отримати репрезентативні показники. А вони такі: базовими цінностями опитані вважають сімю – 98%, друзів – 83%, дозвілля – 80%, саморозвиток – 75%, роботу – 72%. Загалом задоволених своїм життям – 81% жителів громади.

 
 

За словами Ірини Чебелюк, процес розробки Стратегії — своєрідної дорожньої карти розвитку громади — триватиме ще не один місяць. Усе для того, щоби випрацювати певні адміністративні механізми, які покращать і спростять життя людям. До розробки Стратегії залучені експерти Ради Європи, виконавчі органи Луцької міської ради, громадські організації, галузеві профільні спеціалісти та інші зацікавлені особи (стейкхолдери).

 
 
 

Як розповів експерт проєкту Олександр Солонтай, напрацювання плану дій проходить у кілька етапів, а сам він має 5-6 розділів: перший – аналітичний блок, другий – проведення порівняльних переваг ,третій – формування сценаріїв розвитку, четвертий – план заходів виконання сценарію розвитку, п’ятий – моніторинг. Стратегія розроблятиметься на період до 2030 року. Цей документ має стати основою для подальшого розвитку громади. А фінансує його Рада Європи.

 
 
 
 

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 724727)