Головна Політика У Луцьку презентували проєкт: “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату”

У Луцьку презентували проєкт: “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату”

477

У центрі надання адміністративних послуг міста Луцька відбувся захід-дискусійний клуб із популяризації та розвитку послуги патронату над дитиною з презентацією проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» у Луцькій міській територіальній громаді. Учасників ознайомили з проєктом, що виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Національною соціальною сервісною службою України, службами у справах дітей територіальних громад, обласних воєнних адміністрацій, центрами надання соціальних послуг, регіональними центрами соціальних служб, неурядовими організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Основні завдання проєкту: інформувати про найкращі інтереси дитини, її потреби, сім’ю як найкраще середовище для гармонійного розвитку дитини, познайомити з аналізом стану та потреб дітей в громаді, чисельністю та станом дітей, які перебувають у закладах інституційного догляду; сприяти розвитку в територіальній громаді послуг патронату над дитиною, покращення їх якості за забезпечення доступності для вразливих сімей з дітьми як альтернативи інтернатним закладам.

До розмови долучилися представники органів місцевої влади, громадських організацій, соціальні педагоги та психологи навчальних закладів, доценти кафедри соціальної роботи та педагогіки вищих навчальних закладів, прийомні батьки, мама-вихователька ДБСТ та кандидати у патронатні вихователі.

Заступник начальника служби у справах дітей Тетяна Бондарук ознайомила присутніх із ситуацією в громаді та потребами у створенні та функціонуванні патронатних сімей.

У свою чергу, регіональний координатор проєкту у Волинській області «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» Наталія Скубій, розповіла про мету та завдання проєкту на тему: «Сімейний патронат: актуальність пошуку кандидатів у громаді». Вона наголосила, що план реалізації заходів – навчальні заходи, інформаційні кампанії, психологічна підтримка, надання допомоги родинам.

Під час заходу прийомна мати Лариса Климчук та мати-вихователька Валентина Янковська поділилися своїм досвідом щодо вирішення актуальних та життєвих питань влаштованих дітей у прийомну сім’ю та дитячий будинок сімейного типу.

Кандидат у патронатні вихователі Надія Романюк розповіла про попередній досвід роботи патронатного вихователя та вирішення проблем, що виникають під час перебування дітей у патронатній сім’ї.

Між учасниками заходу відбулася дискусія щодо популяризації послуги патронату у громаді, обговорення проблемних питань та пошук рішень, що сприятимуть розвитку послуги патронату над дитиною в Луцькій міській територіальній громаді.

 

Служба у справах дітей