Головна Політика У Луцьку реалізували проєкт з підтримки жінок, які постраждали від домашнього/ гендерно...

У Луцьку реалізували проєкт з підтримки жінок, які постраждали від домашнього/ гендерно зумовленого насильства

618

Сьогодні у медичному центрі “Благомед” відбулась презентація проєкту “Економічні можливості для жінок, котрі постраждали від домашнього/ гендерно зумовленого насильства”, який реалізовується за підтримки ООН спільно з Луцькою міською радою та місцевим бізнесом. У заході взяли участь заступник міського голови Ірина Чебелюк, начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан та головний лікар МЦ “Благомед” Ольга Назаревич.

Ліна Галан розповіла, що у Луцьку відбувся конкурс грантів для підприємств та бізнесів на підтримку створення нових робочих місць для жінок, які постраждали від домашнього/гендерно зумовленого насильства або знаходяться в зоні ризику. Це – спільний проєкт міської влади, бізнесу та міжнародних організацій.

Конкурс відбувся в рамках проєкту “Економічні можливості для жінок, котрі постраждали від домашнього / гендерно зумовленого насильства” за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPА Ukraine) та за фінансової підтримки уряду Канади. Реалізувати його вдалось завдяки управлінню соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради та кар’єрному хабу «ВОНА».

Участь у конкурсі могли брати лише підприємства з Луцької громади. Загальний грантовий фонд склав 220 000 грн. Перевага надавалась бізнесам, які підтримують ініціативи з протидії домашньому або гендерно зумовленому насильству та дотримуються принципів сталого розвитку.

За умовами конкурсу, підприємець чи компанія, які брали участь, повинні були навчити і простажувати принаймні одну жінку та створити для неї робоче місце. Таким чином, це дало змогу жінкам з вразливих категорій працевлаштуватись та стати фінансово спроможними, а бізнес, своєю чергою, отримав стимул ще активніше співпрацювати з постраждалими від домашнього / гендерно зумовленого насильства.

Зрештою, за результатами розгляду поданих заявок було обрано два переможці.

Перший – підприємець, який займається роздрібною торгівлею автозапчастинами, створив одне робоче місце та працевлаштував жінку на посаду менеджерки з постачання.

Другий переможець — медичний центр “Благомед”, де вдалось не лише створити нові робочі місця для 5 жінок з вразливих категорій, а й за грантові кошти центр придбав нове обладнання, а саме Ендоскоп та апарат ЕКГ.

Заступник міського голови Ірина Чебелюк зазначила, що реалізація подібних проєктів є непростою, проте дуже важливою віхою роботи міської ради спільно з бізнесом. “Велика вдячність міжнародним організаціям, які надають такі можливості, та бізнесу, який є соціально орієнтованим та визначає пріоритетні напрямки роботи, яких зараз потребує наше суспільство. Адже нові робочі місця, якісні медичні послуги — це велика необхідність під час війни. Особлива підтримка зараз необхідна жінкам, які опинилися в складних життєвих обставинах. Саме тому, реалізація таких проєктів є важливим кроком у напрямку створення інклюзивного суспільства, де кожна жінка має змогу знайти нові перспективи у сфері праці та самореалізації”, – сказала вона.

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)