Головна Політика У Луцьку реконструюють школу №13 за фінансової допомоги міжнародних партнерів

У Луцьку реконструюють школу №13 за фінансової допомоги міжнародних партнерів

488

Сьогодні відбулася зустріч з представниками Програми розвитку ООН (ПРООН) з обговорення проєкту «Реконструкція комунального закладу “Луцька загальноосвітня школа I-III ступенів № 13 на вул. Чернишевського, 29 в м. Луцьку Волинської області”». У зустрічі взяли участь міський голова Ігор Полішук, заступник міського голови Ірина Чебелюк, керівники структурних підрозділів міської ради, які братимуть безпосередню участь в реалізації проєкту, а також ключовий експерт з соціальних питань ПРООН Всеволод Яковлев, технічний експерт ПРООН Галина Кудра, експерт з фінансів та закупівель Тамара Бойко.

Департамент економічної політики Луцької міської ради подав заявку на конкурс проєктів в рамках Надзвичайної програми для відновлення України, що фінансується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), який 30 червня цього року затвердив обсяг його фінансування. Серед понад 250 заявок, Луцький проєкт потрапив в число переможців. Загальна його вартість становить 173,577 млн грн, з них – 144,796 млн грн обсяг фінансування ЄІБ та 28,958 млн грн — співфінансування Луцька. Кошти ЄІБ будуть надані у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Проєкт адмініструється ПРООН (UNDP).

Ігор Поліщук подякував представникам Програми за надану можливість реалізувати такий важливий для міста проєкт. Школа наразі в аварійному стані, а вона є вкрай необхідною, адже мікрорайон стрімко забудовується та розвивається. Він зазначив, що Луцьк має досвід та значні успіхи у реалізації різноманітних міжнародних проєктів. Серед них — наймасштабніший в Україні проєкт НЕФКО, в рамках якого термомодернізували 34 громадських будівлі, низка проєктів ЄІБ: придбання 20 нових тролейбусів, модернізація обладнання КП “Луцькводоканал”, співпраця ДКП “Луцьктепло” з ЄБРР, реалізовано грандіозний проєкт на 1 млн євро з відновлення Вежі Чорторийських.

Проєкт реконструкції 13-ї школи передбачатиме:

  • добудову до існуючої будівлі школи спортивного залу з допоміжними приміщеннями, актового залу, їдальні;
  • реконструкцію будівлі їдальні під майстерню;
  • добудову 3-поверхової будівлі з підвальним поверхом (укриттям). Перехід від існуючої частини школи дo добудови передбачено по всіх поверхах. Там начатимуться діти 1-4 класів. Проєктна потужність об’єкту: ~442 особи.

На 1-му поверсі добудови передбачається влаштування харчоблоку з допоміжними приміщеннями i обіднім залом на 200 місць, 2-х класних приміщень, спальних приміщень для дітей 1-x класів, санвузлів для учнів, санвузлів для вчителів, бібліотеки з книгосховищем, медичного кабінету.

На 2-му поверсі добудови – спортивний та актовий зал, 4 класних приміщення, санвузли.

На 3-му поверсі добудови – 6 класних приміщень, кабінети.

Також передбачено: утеплення фундаментів пінополістирольними плитами; цоколя – мінераловатними плитами; зовнішніх стін – мінераловатними плитами з подальшим оштукатуренням; дах – металопрофіль по дерев’яній кроквяній системі з латами, влаштування внутрішнього водопостачання та каналізації добудови. Для обліку витрат води, на вводі водопроводу запроєктований водомірний вузол з лічильником, влаштування внутрішнього водопостачання та каналізації реконструйованих приміщень їдальні під шкільну майстерню. Існуюче обладнання i трубопроводи їдальні демонтуються.

 

На сьогодні, проєктно-кошторисна документація потребує коригування (остання версія 2021 року), зокрема зміну вартості ПКД та облаштування спеціалізованого укриття (за новими стандартами). На найближчій сесії буде передбачено 1 млн грн для цих цілей.

Луцька міська рада в найкоротші можливі терміни підготує необхідну документацію, щоб розпочинати реконструкцію.

Довідково: програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) налагоджує партнерство з владою, бізнесом, громадами, сприяючи розвитку країн, підвищуючи їх здатність протистояти кризам, підтримує економічне зростання задля покращення якості життя кожної людини. В Україні робота ПРООН зосереджена на трьох програмних напрямках: інклюзивний розвиток, відновлення та розбудова миру; демократичне врядування; енергетика та захист довкілля. Нині Україна має одну з найбільших програм ПРООН у Європі.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)