Головна Політика У Луцьку затвердили Програму «Громада без бар’єрів» на 2024–2026 роки

У Луцьку затвердили Програму «Громада без бар’єрів» на 2024–2026 роки

761

Відсутність доступного середовища не лише створює проблеми для тисяч мешканців громади, але і призводить до загального погіршення добробуту кожної людини.

Бар’єри — це ті перепони, які заважають різним людям отримати доступ до можливостей, і через це не дають їм повністю реалізувати свій потенціал. Створення умов щодо забезпечення безперешкодного життєвого середовища для маломобільних груп населення, в тому числі для осіб з інвалідністю, має велику соціальну значимість, що є одним з основних елементів визнання рівності прав на їх повноцінне життя у суспільстві та створення реальних умов для реабілітації та соціальної інтеграції. Зазначені факти свідчать про необхідність впровадження нових підходів до вирішення проблеми забезпечення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення, шляхом запровадження місцевої цільової Програми. Положення Програми передбачають комплекс заходів щодо створення безбар’єрного середовища у громаді для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, захисту прав людини, подолання нерівності, на виконання положень Національної Стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

 

Мета Програми – створення безперешкодного середовища у Луцькій міській територіальній громаді для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер життя.

 

Запровадження Програми «Громада без бар’єрів» на 2024–2026 роки дасть змогу: сформувати толерантне ставлення населення громади та представників бізнесу до маломобільних груп населення, в тому числі людей з інвалідністю, поваги до їх прав, особистості, гідності та недопущення дискримінації; забезпечити облаштування об’єктів інфраструктури, рекомендованих громадськими об’єднаннями та особами з інвалідністю, засобами безперешкодного доступу для маломобільних верств населення; забезпечити соціальну адаптацію людей з інвалідністю шляхом створення безбар’єрного середовища у громаді, що надасть можливість брати повноцінну участь у всіх сферах суспільного та культурного життя; запровадити громадський контроль, як інструменту впливу, щодо дотримання нормативних вимог доступності до об’єктів інфраструктури.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)