Головна Політика У Володимирі стартує перехід на автоматизовану систему оплати за проїзд

У Володимирі стартує перехід на автоматизовану систему оплати за проїзд

547

30 травня у Володимирській міській раді під головуванням першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука відбулась робоча нарада з перевізниками міста та заступницею директора ТзОВ «Сіті Кард Систем» Інною Артемчук.

Оскільки з 1 червня на міських маршрутах стартує тримісячний перехідний період, під час якого проїзд можна буде оплачувати як готівкою, так і за новою, автоматичною, системою оплати за проїзд, виникла необхідність у проведенні контрольної зустрічі представників влади із підприємцями, які надають у громаді транспортні послуги.

На нараді узгодили паспорти маршрутів на предмет відповідності їх чинним графікам роботи міських маршруток, обговорили технічні питання, які виникли на початковому етапі впровадження нової системи.

Підкреслили, що особливим чином здійснюватиметься оплата за проїзд на двох приміських маршрутах: вантажне АТП – Вощатин та масив «Сонячний» – масив «Марс». Оскільки маршрути виходять за межі міста, а, відповідно, й тарифи на проїзд у них відмінні від “міської” вартості, на даних маршрутах діятиме система оплати “вхід-вихід”. Валідація при такій системі буде здійснюватися на вході і на виході, аби система зняла оплату саме таку, яка передбачена на конкретному відрізку дороги.

Як це працюватиме? При першій валідації на вході система CityCard бронює на вашому рахунку суму коштів, яка дорівнює максимальній вартості проїзду на даному маршруті (до кінцевої). Тоді як при валідації на виході фактично частина коштів буде знята за проїзд саме до конкретної зупинки, решта броньованої суми повертатиметься пасажиру на баланс квитка. У випадку, коли пасажир забуде провалідуватись на виході з маршрутки, з нього, на жаль, зніматиметься максимальна вартість проїзду. Тому звертаємо увагу на те, що в даних маршрутках потрібно робити подвійну валідацію!

Враховуючи особливості такої оплати проїзду, тільки на цих двох маршрутах оплата буде відбуватись виключно за допомогою електронного стандартного, учнівського, пільгового (таких у громаді видано уже 1700) і віртуального квитка, сформованого через додаток CityCard.

На решті звичайних міських маршрутів плата лишається стандартною – 10 гривень. Тут проїзд можна буде оплатити усіма вищезгаданими способами, а також фізичною банківською карткою і смартфоном через технологію NFC.

Варто нагадати, що для отримання учнівських квитків слід звернутися у відповідні навчальні заклади. Пільговики ж можуть отримати картки в управлінні соціальної політики. Стандартні загальні квитки можна придбати за 80 гривень у ЦНАПі, магазинах «Сім23» на вулицях Князя Василька і Ковельській у спеціальних терміналах. Окремо є зручна можливість самостійно згенерувати віртуальний квиток (через QR-код) у додатку CityCard.

На зустрічі з перевізниками обговорили також питання щодо маршрутки № 21, яка курсує за маршрутом обласного підпорядкування «Володимир – Устилуг» і тому на ній не встановлено систему валідування. Та, оскільки маршрут діє в межах нашої громади, найближчим часом питання його функціонування і оплати в ньому буде опрацьовано окремо.

Нагадаємо, що головам сусідніх ОТГ були надіслані листи з інформуванням про те, що у Володимир-Волинській територіальній громаді запрацює система електронного квитка. Адже саме вони повинні проінформувати та організувати перевезення мешканців своєї громади, в т.ч. пільгових категорій. У міській раді готові надати колегам із сусідніх громад механізм співпраці з метою якісних перевезень мешканців дотичних громад нашими місцевими маршрутками.

Попередньо, за підсумками функціонування системи АСООП протягом першої декади червня, буде проведено чергову нараду щодо проходження перехідного періоду. Він має завершитись до 1 вересня цього року, відтоді заплановано перехід на повну безготівкову оплату.