Головна Політика Учасники «круглого столу» обговорили проєкт Правил додержання тиші в громадських місцях Луцької...

Учасники «круглого столу» обговорили проєкт Правил додержання тиші в громадських місцях Луцької міської територіальної громади

802

У конференцзалі Центру надання адміністративних послуг відбулося публічне обговорення проєкту регуляторного акта – рішення Луцької міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші в громадських місцях на території Луцької міської територіальної громади».

Документ розроблено департаментом економічної політики міськради з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на території населених пунктів Луцької громади, запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів впливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини.

В обговоренні проєкту в форматі «круглого столу» взяли участь працівники департаментів економічної політики, муніципальної варти Луцької міської ради, а також окремі бізнесмени та представники об’єднань підприємців.

 

Як зазначив начальник департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль, діючі Правила дотримання тиші в місті були прийняті у 2008 році. “З тих пір життя змінилося, і одна з причин, чому ми ці Правила переписали, – Луцьк став більшим, до складу територіальної громади увійшли приміські села. І є потреба встановити єдині Правила додержання тиші як на території міста, так і сіл громади, – підкреслив Борис Смаль. – Правила стосуються не лише підприємництва, а й роботи закладів культури, органів правопорядку”.

 
 
 

Серед змін, які містить проєкт Правил додержання тиші у Луцькій територіальній громаді, – дозвіл, за необхідності, на роботу в цілодобовому режимі аптекам, медичним установам, квітковим магазинам, пунктам обміну валют; збільшення терміну дії цілодобового режиму роботи об’єктів до 12 місяців.

Крім того, в проєкті містяться заборони, яких у Правилах додержання тиші раніше не було. Забороняється, зокрема:

1. Умикання в багатоквартирних будинках звуковідтворювальної апаратури з рівнем звуку, що порушує спокій мешканців багатоквартирних будинків.

2. Гра на музичних інструментах, спів, свист, крик з балконів, лоджій та відкритих вікон будинків.

3.Проведення вуличних мистецьких виступів, які:

  • Можуть спричинити розпалювання міжнаціональної, етнічної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, а також закликати до агресії та містити ненормативну лексику.
  • Супроводжуються рекламою суб’єктів підприємництва.
  • Проводяться особами у стані алкогольного сп’яніння чи під впливом наркотичних речовин.

4. Використання піротехнічних виробів, які створюють світлові та/або шумові ефекти на шляхопроводах, транспортних магістралях, місцях поблизу нафто-, газопроводів, місцях біля будівель органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

 

Публічне обговорення проєкту рішення – завершальний етап регуляторної процедури, після чого документ внесуть на розгляд сесії Луцької міської ради.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)