Головна Політика Українське місто Володимир та литовське місто Расейняй стали містами-партнерами

Українське місто Володимир та литовське місто Расейняй стали містами-партнерами

829

12 липня у Володимирській міській раді відбулось підписання угоди про партнерські відносини між Володимиром та литовським містом Расейняй. Це перше місто з Литовської Республіки, яке підписало угоду з нашим містом.

На зустріч з міським головою Ігорем Пальонкою прибула делегація у складі мера муніципалітету Расейняйського району Андрюса Баутроніса, депутатів Расейняйської районної міської ради Антанаса Кільчаускаса та Довіле Лукмінайте, а також радниці віце-спікера Сейму Литовської Республіки Лаури Градецкене.

Під час спілкування, в якому також узяли участь заступник міського голови Андрій Гудим, начальник відділу міжнародної діяльності та туризму Катерина Підгурець та головний спеціаліст цього відділу Валерія Корнієнко, обидві сторони зустрічі обговорили можливі напрямки майбутньої співпраці. Також Ігор Пальонка розповів гостям про те чим живе нині громада, які підприємства працюють на її території, які інвестиційні проєкти реалізуються. Принагідно подякував Ігор Анатолійович литовським партнерам за тепле приймання дітей з громади, які нещодавно відпочивали у літньому таборі у Расейняйському районі.

Окремо зупинились на темі надання допомоги військовим формуванням та внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані на території Володимир-Волинської міської громади. Як зауважив Андрюс Баутроніс, жителі міста Расейняй мають бажання підтримати матеріально Україну, проте для цього від нашої сторони має надійти конкретний список потреб.

Після спілкування очільники міських рад Володимира та Расейняйського району приступили до скріплення угод про співробітництво своїми підписами та печатками.

Даною угодою передбачено  запровадження довгострокових дружніх взаємовигідних відносин  між містами Володимир та Расейняй, зокрема  інвестиційне, економічне співробітництво, співпраця та обмін досвідом у сфері  освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, спорту, комунального господарства, участь у програмах культурного обміну, а також обмін молодіжними, учнівськими делегаціями, реалізація спільних проєктів тощо.

У межах робочого візиту литовської делегації, упродовж цього дня гості з Расейняя ознайомляться з роботою ТМО в режимі підвищеної готовності, відвідають ТзОВ “П’ятидні”, ТзОВ “Гербор”, одну з міських модульних твердопаливних котелень, а також оглянуть місто під час екскурсії Володимиром.