Головна Політика У Волинській області напрацьовано план попередження та ліквідації пожеж у лісах, на...

У Волинській області напрацьовано план попередження та ліквідації пожеж у лісах, на торфовищах та сільгоспугіддях

7293

10 травня 2019 року, під головуванням першого заступника голови Олександра Киричука відбулося засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації. Начальник управління ДСНС України у Волинській області Володимир Грушовінчук розповів про заходи, щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільсгоспугідь у пожежонебезпечний період 2019.

– З початку 2019 року в області кількість пожеж у природних екосистемах в порівнянні з минулим роком зросла у 6 разів, а їх площа – у 5 разів. Відтак, у 2019 році зареєстровано 286 пожеж площею 324 га, у 2018 році – 48 пожеж площею 47 га. Зокрема, 277 пожеж сухої рослинності на площі близько 316 га та 9 пожеж торфовищ на площі близько 9 га, – повідомив Володимир Грушовінчук.

Аби попередити пожежі та оперативно реагувати в разі їх виникнення, у Волинській області напрацьовано Комплексний план попередження та ліквідації пожеж у лісах, на торфовищах та сільгоспугіддях. Згідно плану окреслено ряд завдань органам місцевого самоврядування, лісогосподарським підприємствам та службам цивільного захисту Волинської області.

Окрім цього на підставі районних мобілізаційних оперативних планів лісогосподарств області затверджено обласний мобілізаційного-оперативний план ліквідації лісових пожеж, а на випадок потреби залучення пожежної авіації для гасіння лісових пожеж, визначено посадкові майданчики для використання вертольота Мі-8MT та водойми, з яких можливий забір води вертольотами для гасіння пожеж. Також визначено аеродром з облаштованим посадковим майданчиком для залучення пожежних літаків та передбачено їх заправку водою.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.