Головна Політика В Волинській області розпочали підготовку до проведення Європейських днів добросусідства

В Волинській області розпочали підготовку до проведення Європейських днів добросусідства

1353

Можливість відкриття тимчасового пункту пропуску «Адамчуки-Збереже» на українсько-польському кордоні терміном орієнтовно на 1 місяць літнього періоду обговорювали на нараді у голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка 15 червня 2021 року.

Нарада відбулась за участі начальника Луцького прикордонного загону Олега Вовка, начальника управління забезпечення митного контролю та оформлення Волинської митниці ДФС та голови Ковельської райдержадміністрації Ольги Черен.

«Все більше країн починають поступово відкривати свої кордони, так як пандемія йде на спад. Польща – не виключення, тож ми вирішили розглянути ідею відкриття понтонного мосту у тимчасовому пункті пропуску «Адамчуки-Збереже» в рамках проведення Європейських днів добросусідства. Окрім того, це сприятиме розвитку туризму на Шацьких озерах», – зазначив голова ОДА Юрій Погуляйко.

За словами очільника області, попередньо це обговорили із представниками Люблінського воєводства, які підтримали цю ідею. Зокрема, 10-12 червня 2021 року заступник голови ОДА Ігор Чуліпа під час робочого візиту до Республіки Польща мав зустріч із віце-маршалком Люблінського воєводства, представниками департаменту інфраструктури та майна Люблінського воєводства управління в Любліні, де власне й обговорили питання відкриття тимчасового пункту пропуску.

Відтак, в області розпочали підготовку до проведення спільних заходів в рамках відзначення Європейських днів добросусідства.

Нагадаємо, що на Волині Дні добросусідства проводились щорічно упродовж останніх 10 років, лише у 2020-му через пандемію заходи не відбулися. Традиційно в рамках проведення Європейських днів добросусідства щорічно відкривають понтонний міст у ПП «Адамчуки-Збереже», що неподалік оз.Світязь для пішохідного та велосипедного перетинання кордону.

Цей факт підтверджує щиру взаємну зацікавленість українців та поляків в налагодженні добросусідських відносин в галузі економічної та соціальної співпраці.

Своєю чергою, на Волині цьогоріч капітально відремонтували дорогу, що пролягає уздовж українсько-польського кордону та веде від Адамчуків до Щацька.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації