Головна Політика В Волинській області відбувся «круглий стіл» щодо масового вивільнення працівників РДА у...

В Волинській області відбувся «круглий стіл» щодо масового вивільнення працівників РДА у зв’язку з реорганізацією

1131

Реформа децентралізації в Україні триває уже не один рік. Наразі продовжується етап ліквідації районів та утворення нових адміністративно-територіальних одиниць.

На Волині цей процес також не зворотній, замість 16 районів – 4, а це означає, що відбувається масове вивільнення працівників районних державних адміністрацій, районних рад; працівників культури, освіти, охорони здоров’я та соціальної сфери.

Сьогодні, 29 січня 2021 року, у приміщенні Федерації профспілок Волині відбулось засідання «круглого столу» із керівниками управлінь облдержадміністрації, центру зайнятості, Держпраці та організацій профспілок, аби обговорити основні проблеми, з якими стикаються люди в результаті проведення адміністративно-територіальної реформи та напрацювати шляхи їх вирішення.

Участь у засіданні також взяли заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа та заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

«Лише на паритетних умовах, спілкуючись, проводячи перемовини ми можемо досягти успіху і захистити людей, дотримуючись всіх законних прав та соціальних гарантій. Нам немає що ділити, нам необхідно гуртуватися і об’єднуватися заради людей, які втрачають робоче місце», – сказала голова Федерації профспілок у Волинській області Іванна Дубинка-Філозоф.

Під час обговорення кожен представник державного органу управління представив присутнім інформацію, яка склалася із скороченням кількості працівників у конкретній сфері.

Своєю чергою, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк поінформував учасників зустрічі, як у цій ситуації допоможе центр зайнятості. За його словами у зв’язку із тим, що люди потрапляють під вивільнення, в організації не просто ставлять їх на облік, а й проводять професійні навчання для здобуття нової професії. Окрім того, наразі можливо відкрити тим, хто звертається до організації, підприємницьку діяльність.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації