Головна Політика Великі підприємства Луцька мають нести відповідальність за скиди в міську каналізацію

Великі підприємства Луцька мають нести відповідальність за скиди в міську каналізацію

320

«Луцькводоканал» завжди дотримувався позицій збереження довкілля в якості надання послуг аби жодним чином не зашкодити екології. Для цього підприємство працює над важливими та масштабними проєктами, які почнуть реалізовувати вже в цьому році.

Нагадаємо, продовж останніх двох років ми чітко доносили, що одна з основних проблем для нашого міста і довкілля напряму залежить від дотримання великими споживачами, які мають технологічні виробництва, якості скидів у міську каналізацію.

У рамках превентивних заходів було проведено декілька форумів і круглих столів тощо. Тоді всім представникам великого бізнесу було чітко доведено та поінформовано у показниках, які саме виробничі підприємства роблять найбільше несанкціонованих скидів з великим перевищенням гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин, і які це має негативні наслідки для очисних споруд.

На той час всі учасники форуму погодилися, що першочерговим кроком у вирішенні проблеми має бути встановлення на підприємствах обладнання автоматизованого моніторингу їх скидів, з наступним будівництвом в майбутньому локальних очисних споруд виробничих стоків. Однак внаслідок війни були досягнуті домовленості, що бізнес остаточно почне моніторити всі стоки за допомогою спеціального обладнання вже з 1 травня цього року.

«Луцькводоканал» – відповідальне підприємство, яке завжди стоїть на позиціях закону і буде здійснювати контроль за його виконанням в межах передбачених цим документом. Адже заробляти гроші на екології, довкіллі й комфорті людей, в такий непростий час, неправильно. Саме тому ми закликаємо великий бізнес, який дає роботу тисячам лучан, усвідомити, які наслідки несе діяльність їх підприємств для повсякденного життя мешканців нашої територіальної громади» – зазначають у КП «Луцькводоканал».

На даний час «Луцькводоканал» має можливість кожні 15 хвилин монітори якість вхідної води на очисні споруди, однак підтверджує факт великих залпових скидів. Зокрема в першому кварталі ми побачили вкиди в різні пори доби з великим перевищенням про що свідчить наша аналітика. За окремими даними, які є вкрай важливими для очисних споруд, показники скидів від промислових підприємств перевищували допустиму норму в десятки разів, що свідчить про великі порушення і негативно впливає на довкілля в цілому.

На жаль, в нашій громаді є лише три великих виробничих підприємства, які мають свої локальні очисні споруди, решта ж представників бізнесу скидають неочищені стоки у міську каналізацію.

Ця проблема має бути на повсякденному контролі. Ми, як відповідальне підприємство зі своєї сторони будемо робити дії, передбачені законом, але й представники бізнесу мають чітко усвідомлювати, що несуть соціальну, екологічну та економічну відповідальність за свої дії.

 

КП “Луцькводоканал”