Головна Політика «Відновимо людину – людина відновить все»: в обласній адміністрації говорили про всебічну...

«Відновимо людину – людина відновить все»: в обласній адміністрації говорили про всебічну підтримку волинян

950

Про впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ветеранської політики та програму підтримки внутрішніх переселенців в області говорили сьогодні під час засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення. Курувала захід заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук.

Найперше, присутнім представили радницю голови ОДА з ментального здоров’я Наталію Кострубу.
«Основне наше задання – це психологічне просвітництво. Тобто, щоб волиняни не лякалися понять ментального та психічного здоров’я. Щоб люди знали, що вони мають право на психосоціальний супровід на безоплатній основі, знали, де ці центри знаходяться та куди вони можуть звернутися, – зазначила Наталія Коструба. – Ментальне здоров’я – це стан психологічного благополуччя. Тому в області розвиватимемо психологічну підтримку не лише у медичному напрямі, а й на рівні освіти, соціального захисту, територіальних громад та благодійних організацій».
Водночас до засідання в онлайн-режимі долучилася експертка координаційного центру з психічного здоров’я при Кабміні Ольга Горбаньова. Вона розповіла про основні цілі Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованою Оленою Зеленською.
«Якщо ми відновимо людину, людина відновить все. Цей вислів сказала перша леді і він якнайкраще відображає сутність програми ментального здоров’я, – зазначила Ольга Горбаньова. – Дуже часто говорять про повоєнну відбудову нашої країни. У нашому розумінні це відбудова інфраструктури та економіки. Однак у її центрі – людина. Якщо ми не долучимося до відновлення фізичного і психічного здоров’я людини, то будь-яке інше відновлення не матиме сенсу».
Опісля учасники заходу обговорили впровадження на Волині ветеранської політики.
«З 2014 року ми займаємося підтримкою ветеранів, але зараз цей напрям набирає більших обертів. Ми повинні вшанувати героїзм військових, які стали на захист нашої країни, – сказала Мирослава Якимчук. – Відтак, формується нова ветеранська політика, яку ми впроваджуємо в області і вона складається з п’яти напрямів. Це створення інфраструктури, завдяки якій ветерани отримають якісні та дієві послуги; економічна активність для ветеранів; успішна реабілітація; матеріальне забезпечення, тобто доступне житло для військових та гідне вшанування подвигу наших Захисників».
Також під час Координаційного центру присутні обговорили формування заходів комплексної Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб у Волинській області на 2024-2026 роки.